• Publikováno 31.10.2012       • zhlédnuto 459x

SVC bylo při vyhlašování výsledků MMČR a MČR 2012 hodně vidět

Závěr roku tradičně patří zhodnocení uplynulé sezóny. V Ústí nad Orlicí byly předány ocenění za MMČR a MČR v závodech automobilů do vrchu.

Sezóna Mezinárodního Mistrovství České republiky a Mistrovství České republiky v závodech automobilů do vrchu 2012 je již několik týdnů u svého konce. SVC Náchod Motorsport měl v domácím mistrovství několik želízek v ohni. Při slavnostním vyhlášení v Ústí nad Orlicí byly oceněny dosažené výsledky jednotlivých jezdců týmu i společného týmové úsilí v roce 2012.

Tradičně nejlépe obsazená skupina volně upravených cestovních vozů E1 čítala hned pět stálých jezdců v barvách náchodského týmu. Dobré výsledky v průběhu celé sezóny přinášely pravidelně body do celkového hodnocení šampionátu nejen jezdcům, ale i týmu SVC Náchod Motorsport. Edita Prášková, Martin Novotný, Roman Schwan, Vladimír Vitver a Jan Čermák se za dobře odvedenou práci za volantem svých závodních speciálů zasloužili o vítěznou trofej v kategorii 1 pro nejúspěšnější tým českého šampionátu a do týmové vitríny slávy tak přibyl Pohárů týmů za rok 2012.

Jednotlivých úspěchů dosáhli jezdci SVC i v rámci Mistrovství České republiky, tedy v hodnocení skupin a tříd. Těžiště letošního zdaru se nacházelo ve skupině E1. V celkovém hodnocení skupiny se na druhém místě umístil Roman Schwan s Renaultem Clio Williams. Jeho účast v kompletním programu šampionátu a pravidelný bodový přísun přinesli v silné konkurenci stříbrný úspěch. O stupínek níže byl oceňován Vladimír Vitver za své výkony s Audi WTT-R DTM. Třetího místa v hodnocení skupiny E1 dosáhl i přes vynechaný závěr sezóny, když zcela přesunul své síly na evropský šampionát.

Edita Prášková a trofej za druhé místo ve třídě E1-2000

V hodnocení tříd skupiny E1 slavil SVC Náchod Motorsport triumf ve třídě E1-2000. Roman Schwan a Edita Prášková obsadili první dvě příčky před třetím Bohumilem Pfeiferem. V nejrychlejší třídě E1+2000 zaznamenal druhé místo Vladimír Vitver za vítězným Danem Michlem. I zde ovšem hrál roli vynechaný závěr sezóny.

Po slavnostním večeru domácího českého mistrovství čeká nyní na SVC Náchod Motorsport další oceňování výsledků letošní sezóny, tentokrát za dosažené umístění v Mistrovství Evropy. To se odehraje první listopadový víkend v Olomouci.