Podporujeme

Publikováno 17.01.2008       • zhlédnuto 539x       •

 

Ještě to pořádně nezačalo a Jirka si musel dát "pohov". Účast Jirky Havrdy na Mistrovství světa 2007 v benchpressu v Dánsku přinesla Jirkovi zranění a několikaměsíční sportovní půst. Vloni koncem května si hned při prvním pokusu natáhl a natrhl sval na rameni, bicepsu a prsou. Následovaly dlouhé měsíce léčení a rekonvalescence. A tak plánovaný kolotoč musel Jirka omezit pouze na tři účasti v soutěžích...

"PŘÍBRAMSKÝ SILÁK" se konal 1.prosince 2007 a Jirka se ho zúčastnil ve váhové kategorii nad 110 kg. Jak bývá jeho zvykem, přijel si sem pro 1.místo, vzepřenými 245 kg, pod Federací IPF, kde probíhají dopingové zkoušky. Za sebou nechal Mistra ČR Podlipného (240 kg) a Mistra světa Hlinku (230 kg) - oba soutěží za Federaci EPF, kde neprobíhají dopingové kontroly.

Jirka si tradičně nenechal ujít ani Klatovský OPEN v sobotu 8.12.2007. Tady vzepřel 255 kg, postaral se o nejlepší výkon v ČR bez dresu a stal se celkovým vítězem openu.

Soutěže roku 2007 zakončil 16.prosince 2007 ve Žďáru nad Sázavou. Jirka tady zabodoval bez bodu - zvítězil, ale ceny se vzdal ve prospěch soupeřů a závod pojal jako exhibici pro nové zájemce o benchpress...

I přes všechny nepříznivé vlivy má Jirka Havrda za sebou vítězství, která mu dávají sílu a kuráž pustit se s vervou do dalších tréninků a plánovat novou sezónu. A v Jirkově stylu, skromnost do benchpressu nepatří. A tak hned zjara se chystá na Mistrovství ČR do Kašava u Zlína, v červnu hostí Praha Mistrovství světa v benchpressu, srpen je ve znamení Mistrovství Evropy, letos na Slovensku v Bratislavě. Pokud se Jirkovi podaří snížit tělosnou hmotnost, chce startovat ve váhové kategorii do 125 kg a vytvořit český rekord. Lepší vyhlídky by měl v této kategorii i na Mistrovství světa. No, necháme se překvapit...

Ať si kdo chce, co chce říká, bez pomoci a podpory, nejsou medaile... Za uplynulé období adresuje Jirka svůj dík:

SVC Náchod, s.r.o. Výroba tažných zařízení - Vladimír Vitver, Ložiska velkoobchod Náchod - Vít Jirásek, Hotel BONATO Náchod, Výrobní družstvo Sněžka Náchod, Pivovar Primátor, LITO - trans s.r.o. Tomáš Dušek Velké Dobříchovice, D.O.K. Jaroslav Černý - Obklady a dlažba, Profireal - půjčky a úvěry 775 659 221, BGS Nářadí - Petr Kovář, RGP Náchod, Ivo a Eva Stejskalovi, MARFISBAR Náchod, Petr Klikar - Studnařství, Firma Miroslav Pařízek, zateplování budov a také celému svému realizačnímu teamu, manželce Petře za trpělivost a všem ostatním, kteří ho podporují, byť o nich nepíšeme...

autor: Laďka Škodová
Zobrazit článek Otevřít galerii

Publikováno 11.05.2007       • zhlédnuto 386x       •

Benchpress ZLATO ZNAMENÁ SVĚT Benchpress ZLATO ZNAMENÁ SVĚT  

V sobotu 28.dubna 2007 se v Českých Budějovicích konalo Mistrovství České republiky v benchpressu - silovém sportu. Zúčastnil se ho náš "starý známý" Jiří Havrda. Jelikož "narostl" do váhy 132 kg, startoval ve váhové kategorii nad 125 kg, ve které se sešla velká konkurence. Jirkovo umístění je tak o to zaslouženější. Třetí pokus, při kterém vzepřel 275 kg, jej vyhoupl na příčku nejvyšší. Za sebou nechal na druhém místě Milana Špingla ze Sokola Nymburk se vzepřenými 260 kg.

Letošní Mistrovství ČR v benchpressu překvapilo závodníky hned dvěma novinkami. Tou první bylo zrušení doplňkového čtvrtého pokusu. Jirka se při něm chtěl pokusit o 291 kg, ale bohužel...

Další změnu zaznamenali závodníci při startu. Zatímco dříve se startovalo při napnutých rukách, nově je každý pokus de facto odstartován dvakrát. Poprvé, když jsou ruce nahoře napnuté a podruhé pak dává press ze spoda rozhodčí, když jsou ruce na hrudníku a je viditelná pauza. Pro závodníky je tento způsob samozřejmě namáhavější.

To ale Jirkovi nezabránilo ve vítězství, které mu přineslo rovněž nominaci na Mistrovství světa. To proběhne ve dnech 31.5. - 3.6.2007 v Dánsku, a Jirka Havrda se zúčastní jako člen reprezentace České republiky spolu s dalšími třemi muži a dvěma ženami. Jirka musí snížit svoji váhu aby se mohl závodů účastnit ve váhové kategorii do 125 kg. Kdyby v této kategorii zopakoval svůj vítězný výkon z Mistrovství ČR, zvýšily by se tak jeho šance na medailové umístění. Jak Jirka sám přiznává, v jeho váhové kategorii jsou největšími konkurenty reprezentanti z Japonska a Dánska.

Tentokrát chce Jirka svůj dík za pomoc a podporu při přípravě adresovat: Ložiska velkoobchod Náchod - Vít Jirásek, SVC Náchod Vladimír Vitver, Pavel Obst - MERCI logistic Nové Město nad Metují, Hotel BONATO Náchod, Výrobní družstvo Sněžka Náchod, Pivovar Primátor, Firma Pařízek - Zateplování budov, LITO - trans s.r.o. Tomáš Dušek Velké Dobříchovice, D.O.K. Jaroslav Černý - Obklady a dlažba, Profireal - půjčky a úvěry 775 659 221, www.skodadily.cz - nové i použité, BGS Nářadí - Petr Kovář, RGP Náchod a také celému svému realizačnímu teamu.

No a držíme Jirkovi palce...
autor: Laděna Škodová

foto 1: Zleva: Radek Balcar, Luboš Maršík - na MČR 9.místo ve váhové kategorii do 100 kg, vzepřel 202 kg, "náš vítěz" Jirka Havrda, masér Radek Machula a Pavel Obst
foto archiv Jirky Havrdy

Zobrazit článek Otevřít galerii

Publikováno 07.05.2007       • zhlédnuto 418x       •

 

Odborná literatura praví, že bench press je základním cvikem pro zvětšení objemu prsních svalů.

Tomuto druhu silového sportu se už 15 let věnuje Jiří Havrda z Náchoda. Posledních 7 let závodí, dříve spíše pro radost, jako koníček, než ho na benchpress přivedl Luboš Maršík.

Trénink: 3x týdně – 1 hodinu a za trénink nazvedá až 13 tun!!!!!

Před závody pak trénuje 4x týdně po 2,5 hod., kdy během 1 tréninku nazvedá až 25 tun, z toho 15 tun na bench. Týden před závodem pak relaxuje a regeneruje.

Stravování: strava se odvíjí od tělesné váhy, protože závody jsou rozděleny do různých váhových kategorií, takže pokud se chce udržet na váze 125 kg, musí samozřejmě stravu hlídat.

Těsně před výkonem na závodem pak využívá různých povzbuzujících preparátů - kofein, hroznový cukr apod.

Průběh závodu: jezdí 1 den předem, kvůli aklimatizaci a aby nedošlo k únavě

  • ráno probíhá vážení a kontrola výstroje+ nahlášení prvního pokusu – celkem jsou vždy 3
  • pak následuje vydatná snídaně a je důležitý i celodenní příjem cukru
  • rozcvičování
  • oblékne speciální dres a soustředí se na 1. pokus (pak nahlásí zbylé dva pokusy)
  • na konci většinou pobere ocenění
 

Výsledky:
MISTR ČR 2001, 2003, 2006, 2007
2004
Mistrovství Evropy ve Lvově na Ukrajině - 3. místo
Mistrovství Evropy v Lucembursku – 4. místo
2005
Vítězství Německého poháru v GARDLEGENU
Vítězství na OPEN Sedlčany – zvedl 300 kg
2006
Obhájil vítězství v Sedlčanech
Vítěz poháru v Novém Boru
vítěz Mistrovství Moravy
Nejlepší Benchpressista roku

Pro rok 2007 plánuje účast na mistrovství ČR, Evropy a pokud se vydaří umístění na MČR, tak také účast na mistrovství světa.

Cíl: Ve sportu je to zisk zlata v roce 2008 na mistrovství světa v Praze, přízeň sponzorů a hlavně pevné zdraví.

[fotogalerie k článku]
autor: Vladimír Vitver
Zobrazit článek Otevřít galerii

Publikováno 04.06.2006       • zhlédnuto 594x       •

SVC NÁCHOD Partner BABACUPU  

V loňském roce zahájilo družstvo SVC NÁCHOD svoji účast v BABACUPU.

Bohužel jsme neměly velké úspěchy v jednotlivých disciplínách, tak jsme obsadily poslední místo. Opravdu nás to mrzí, ale ostatní byli lepší.

Ve volejbale jsme obsadily poslední místo, bohužel ani jediná volejbalistka Nina Svobodová nezvládla soupeře.

Druhá disciplína běžky nám zase nevyšla podle našich představ a skončily jsme poslední.

Disciplína stolní tenis pro nás skončila o něco lépe, než ty první dvě a obsadily jsme předposlední místo.

V disciplíně kuželky jsme měly už trochu více štěstí a díky Nině Svobodové a Evě Jiráskové, které naházely přes 200 kuželek, jsme skončily s bramborovou medailí.

Časovka kolo k Jedli pro nás opět nebyla příznivá a čekalo nás poslední místo.

Konečně přišla disciplína, na kterou jsme se docela těšily a to byl tenis. I přes veškerou snahu jsme obsadily předposlední místo. Do příštího roku se musíme naučit hrát kopce a třeba soupeřky udoláme.

A opět jsme u fyzické disciplíny a tou byl DUATLON. I zde na nás čekalo poslední místo.

Předposlední disciplínou byl fotbal a zde jsme měly jediný cíl, abychom ve zdraví přežily. Přežily a skončily předposlední.

Poslední disciplínou v roce 2006 bylo plavání, i zde jako v silové disciplíně jsme skončily poslední.

V příštím roce chceme dopadnou lépe něž letos, ale to bude opravdu velký cíl, který nemůžeme našemu sponzorovi slibovat.

autor: V.Vitver
Zobrazit článek Otevřít galerii