FIA Závody dovrchu - Hill Climb

 
Ohlédnutí za kariérou 10 násobného reprezentanta České Republiky 
Článek připravujeme 
Zobrazit článek Otevřít galerii Přehrát video
 
Mistrovství Evropy v závodech dovrchu Portugalská Braga – Falperra 2019 pozice v cíli  2 místo. 
 
Zobrazit článek Otevřít galerii Přehrát video Přehrát video
 
Champion 1 místo v závodech dovrchu Mistrovství Evropy a Hill Climb Championship  a třetí obhájení 3 absolutního místa v Mistrovství Evropy v závodech do vrchu.
Zobrazit článek Otevřít galerii
 
Článek se připravuje pro převedení
Zobrazit článek Otevřít galerii
 
Úžasný rok 2018 pro Audi TT-R DTM, pro pilota Vladimíra Vitvera i pro tým SVC Group.
Rok plný nervů, technických komplikací i zdravotních problémů samotného pilota. Tvrdě odmakaný rok plný zážitků. Na konci sezóny se tým zúčastnil Masters 2018 - závodu mistrů Evropy v Italském Gubiu, kde reprezentoval tým ČR. V mistrovství Evropy se vrátil v žebříčku ke starým dobrým časům a znovu tak obhájil 3 celkové místo v kategorii II (před ním pouze tovární vozy  Ossela -- formulové prototypy) a 1 místo ve své třídě E2-SH tedy nejrychlejší vozidlo v Mistrovství Evropy pro vozidlo se střechou.
Vladimír Vitver Reprezentant České Republiky  na FIA Masters HIll Climb 2018 v Italském Gubbio Audi TT-R DTM 
Zobrazit článek Otevřít galerii Přehrát video Přehrát video Přehrát video

Publikováno 05.06.2017

 

SVC GROUP Racing - ME Hill Climb Championship 2017

Dnes nebudu psát o úspěších o 2 místě v Evropě a MČR či 1 místě absolutně ve Slovenském Mezinárodním Mistrovství. Protože jsme celý tým a partneři makali na vítězství v ME, bohužel o umístnění se rozhodovalo i jinde než na trati ... a tak nějak to nemohu kousnout. -

A tak dnes z jiného soudku o absolutní neschopnosti technických komisařů FIA a zodpovědných osob z AČR ČR.

Tak jak byl pro mě v roce 2008 zlomový závod od roku 2006 jsem makal, abych si udělal velkou licenci a postavil auto, které ten slavný kopec celí vyjede a nerozpadne se v půlce, abych velkým klukům nezaolejoval trať a dík ECCE se potuluji po EU tratích. Tak od svozu a návratu z ročníku ECCE HOMO 2018 skřípu zuby a vyčítám si, že jsem se rozhodl, jet ještě tuto sezonu. A tak paradoxně i tento kopec také rozhodl o tom, že již opravdu brzo ukončím svoji aktivní závodní kariéru a pokud pojedeme tak již jen pro svůj dobrý pocit a radost ze života. 

Pokud se nebude rozhodovat jen v soubojích na trati, ale pokud to bude fungovat jako v Portugalsku, že se až nahoře po první závodní jízdě zjistím, že vám přeřadili konkurenta GT-3 se skup. 1 do E2-SH skup. 2. Ve Španělsku namíchají jednoho dvoulitra k nám do +3000 a zase úplně náhodou před moje auto.. To že chodí kolem aut která jedou ME a přitom proti předpisům nahřívají kola :-D to je pro ně již normální. Či teď o víkendu, na trať po takovém slejváku a informacích, že po trati lítají větve a listí, vyvezou konkurenta z třídy, s kterým se honím ve vteřině a jde mám o celkové umístnění v Mistrovství Evropy na prohlídku tratě cca 10-15 minut před startem a nám chodí informace jen po faceboku od diváků - za což jim znovu děkuji, toto jednání mně jako ferplei souboj nepřipadá, spíš jako pěkná prasárna.

A zase sháněl jsem informace, kdo za tím stojí..... Dostal jsem odpověď od jednoho technika, že to neprotestoval, že je snad logické, že když je někdo nominován za jezdce  (kdo ale nominoval že neví), že se o informace podělí s ostatními, bohužel to se jako minulí rok třeba na Dobšiné nestalo.   

Proto se skláním před jezdci, kteří měli omezené informace a závod nevzdali a dojeli !!! do cíle a to třeba i za průtrže na slikách... to jsou opravdu profi jezdci co zvládají svoji techniku.  

Nevadí mi hromada práce a financí co tento sport stojí, mám obě dvě ruce zatím zdravé a práce se nebojím, ale tohle mě opravdu zabíjí neschopný lidé s výšivkou na košilce, hrající si na bohy, co nedodržují svoje vlastní předpisy. Kamarádi mě říkali že to nemám, takto ventilovat, že mi to za to nestojí a že mi to ublíží, ale já nebrečím, nikdy jsem nebrečel jen konstatuji. Já jsem svůj, mě nikdy nikdo nevyšlapal cestičku, to bych nepřipustil, jsem svéprávnej a né pejsek na vodítku, tak si již svůj názor řeknu a nemám problém za to nést následky, vždy se to opakuje pořád dokola....,2008..-...2015, 2016, Másters ....

Konec tiskovky z Ecce 2017 Vladimír Vitver.

Zobrazit článek Otevřít galerii Přehrát video
 
Vladimír Vitver a rok 2016 - již po druhé 3 absolutně v mistrovství Evropy v závodech do vrchu v kategorii 2. a P-1 Champion ve své třídě E2-SH vozidel se střechou.  
Zobrazit článek Otevřít galerii
 
SVC VITVER RACING 2016
V roce 2016 se tým vrátil do těch správných kolejí, auto tuto sezónu fungovalo excelentně. Tým se na konci sezóny zúčastnil Masters - závodu mistrů Evropy v Českém Šternberku. V Mistrovství Evropy se tým SVC Group umístil v kategorii II na celkovém 3. místě ( před ním pouze tovární formulové prototypy Norma FC 3000 a Ossela FA3000) . 
VE své třídě E2-SH vozidel se střechou nejrychlejší v součtu tedy na místě.
Vladimír Vitver také získal za tuto sezónu Zlatý Volant ČR.
Zobrazit článek Otevřít galerii Přehrát video
 

Na konci prázdnin se našla chvilka na zhodnocení posledních 3 závodů v Mistrovství Evropy FIA HILL CLIMB Championship.

Mistrovství Evropy FIA HILL CLIMB Championship v závodech do vrchu královské kategorie II. V době, kdy normální lidé dovolenkují, náš tým najel s doprovodným kamionem mezi servisem a závody v Dobšiné SK, Glasbachrennen DE a St. Ursanne Ch 6.350 km. Bylo to velice náročné, jak pro majitele týmu Vladimíra Vitvera s jeho AUDI TT-R DTM, tak pro jeho rodinu, mechaniky a zaměstnance SVC Náchod, kteří se podílí na přípravě vozu. K tomu musíme připočíst veliké problémy s motorem, které nás od nešťastného prasknutí svíčky provázejí od Italského Ascolli. Tento problém nám sebral nejen výkon 48 koní, ale i kroutící moment.

Tým se na sezonu připravuje vždy na 110%, ale s touto závadou jsme se za 10 let v motosportu nesetkali. Bohužel náš náhradní motor je zapůjčený partnerovi na Jamajce a do konce sezony nejsme schopni udělat generálku stávajícího motoru. Přesto, pokud vezmeme umístnění, jsme velice spokojení.

Pomohlo nám také počasí. Na Dobšiné pršelo a tak výkon motorů našich konkurentů, ani pohony všech kol, nebylo to hlavní a dali vyniknout vymazlené AUDI přestavěné v SVC a schopnostem pilota. A bylo z toho nejen 1. místo aut se střechou jak v Evropě, to samé v Mistrovství České Republiky a jako veliká náplast za snažení i absolutně.

V Německém Glasbachu, kde od roku 2015 držíme i traťový rekord, jsme s vypětím všech a znovu na vlhké silnici v první jízdě pozici z minulého roku obhájili a bylo z toho opět první místo.

Bohužel ve Švýcarskem St-Ursanne přestalo na závodní jízdy pršet a výhodu tak měla lehká či výkonná vozidla, a tak i když jsme bojovali co to šlo, tak nám to na první místo nestačilo a skončili jsme druzí. Pokud vezmeme v úvahu výkony a váhy našich konkurentů a náš nemocný motor, tak můžeme být nadmíru spokojeni.

30.8. odjíždíme na předposlední závod do Slovinské Illirské Bistrice a budeme se snažit udržet 1 místo auta se střechou a 3 místo v absolutní klasifikaci, které držíme jako jediný soukromý tým ČR hned za továrními vozy NORMA a Ossela, legendárních Italských jezdců Fagiolio a Merliho.

Co k sezoně říká V.Vitver - Abych řekl pravdu, tak mě umístnění ani nezajímá. Za těch 10 let jsme s lidmi kolem mě dokázali, že umíme stavět špičkové závodničky... A poháry ??? kdybych chtěl cca 4 poháry za víkend, tak jezdíme ČR-mistrák. Myslím, že jsme jako tým dokázali mnohem víc, než jsem si před 10ti lety mohl vůbec představit. Tento rok beru od začátku, že bude asi můj poslední .Tak mě více zajímalo porážet domácí matadory tedy mistry v jednotlivých zemích, kde se jede ME. Mimochodem, zahraniční piloti jsou velmi dobří kamarádi, se kterými si pořád užíváme špičkování a vzájemného soutěžení. Toto se nám doposud dařilo, ale bohužel banalita, která nám poničila motor, nás hodně přibrzdila a momentálně je to dost složité. Je to pro mě něco jiného, když auto nejede proti kopci a to mám vypuštěný přítlak, ale bijeme se co to jde viz první místa v Dobšiná a Glasbachu. Uvidíme co nám přinese Slovinsko, kde také držím traťový rekord plechovek.

Pak uvidíme co dál, ztratil jsem motivaci pokračovat a zvažuji závodní důchod. Již i na kopcích se objevuje to, čemu já říkám Brusel a nějak mě to unavuje. Těšil jsem se na nové auto Škoda 130 RS v novém vydání, bohužel dodávka karoserie je o 5měsíců někde jinde a na novou sezonu to je již pase. Vážně zvažuji se víc věnovat rodině a synovi Matymu předávat své zkušenosti v jeho závodnické kariéře.

Znovu děkuji všem za podporu a ve Slovinsku nám držte pěsti, bude to potřeba.

Team SVC vVitver Racing

Zobrazit článek Otevřít galerii
 

   KPI9-PARNYE                                                                 kopie s původního webu - vydáno 6.6.2016, autor SVC TEAM , přečteno do 2021 - 29 694x 
Vítězství na ECCE HOMO upevnilo první místo Vladimíra Vitvera s AUDI TT-R DTM v absolutní klasifikaci Mistrovství Evropy Hill Climb Championship ve skupině E2-SH a posunulo ho na 3. místo v celkové klasifikaci

Vítězství na ECCE HOMO upevnilo první místo Vladimíra Vitvera s AUDI TT-R DTM v absolutní klasifikaci Mistrovství Evropy Hill Climb Championship ve skupině E2-SH a posunulo ho na 3. místo v celkové klasifikaci kategorie 2 bez rozdílu vozidel a tříd a rovněž je nejlépe hodnoceným českým závodníkem a týmem SVC GROUP CZECH NATIONAL TEAM v této kategorii hned za továrními speciály OSELLA a NORMA

Vladimír Vitver:  Po návratu z jediného závodu Mistrovství Evropy pořádaném v České republice ve Šternberku přišel čas zhodnotit naše výkony. Tentokrát bych nezačal u pilotů a jejich speciálů, ale u týmu závodních inženýrů, rodin, doprovodu, známých všeumělů, roztleskávačů a roztleskávaček podílejících se na zabezpečení týmu.

Chtěl bych jim poděkovat za obětavost, kterou týmu dávají, protože jak já říkám závody nezačínají na trati, ale již v garážích na doprovodné technice, závodničce, tak i v podpoře rodin tomu co děláme.

Ale zpět k závodu. Ecce Homo patří svým profilem trati, tak organizací, k absolutní evropské špičce a i tento rok to byl opravdu TOP závod. Jsem přesvědčený, že na této trati měřící 7 800 m je to nejférovější závodění co může být. Je to dáno tím, že závodní trať je v poměru 50:50, neboli půlka je technická a půlka je rychlá. Dá tedy vyniknout vozidlům stavěným na technické tratě i vozidlům jezdících tzv. na křídlech. 

Již seznam přihlášených a převzatých vozidel do závodu ukazoval, že se na tomto slavném závodě sešla absolutní mezinárodní špička z Itálie, Rakouska, Maďarska, Polska.... a samozřejmě i nejlepší závodníci a závodnice z mezinárodního mistrovství České republiky.

Vozidla z našich dílen SVC GROUP neměly opět na trati žádný problém a tak si jsme si mohli pohrávat jen s nastavením vozu do závodu. Kolega Roman Schwan řešil směsi pneumatik a drobnosti na ovládání řazení tak, aby co nejvíce vyhovovalo jeho stylu jízdy, a já jsem laboroval asi nejvíce. Měl jsem zálusk na rekord trati fenomenálního Georga Plasy a tak jsem v sobotu zkoušel nové věci na voze. Ale po druhém tréninku jsem se rozhodl pro osvědčené nastavení a experimenty jsem odsunul na okruhové testy. S dosaženým nejlepším časem 3.09,02 na jednu jízdu jsem se zařadil do historických statistik Ecce Homo hned za něj na krásné druhé místo, z čehož mám velkou radost.

Samotný závod jako takový lze popsat velice krátce a bez jakýchkoliv pohádek, které mě poslední dobou v tiskovkách různých týmů vlastně nudí.  

Roman Schwan - vyhrál svoji třídu E2-SH do 2000, jak v MMČR tak v Mistrovství Evropy a já jsem vyhrál absolutně ve skupině  E2-SH jak v MMČR tak i v Mistrovství Evropy. Po Španělském Al Fitu jsem přidal další ceněnou neporazitelnost napříč třídami a kategoriemi vozidel se střechou nad hlavou. :-)

Protože se náš team oficiálně MMČR neúčastní, mimo podpory velice šikovného opavského pilota Romana Shwana, srdečně Vás zvu na další závod, který se koná v italském  Ascoli Piceno ve dnech: 24-26.června

Poděkování patří partnerům : SVC GROUP s.r.o.- výrobce tažných zařízení, Triumf Professional Tools s.r.o.- dodavatel profesionálního nářadí, LSC MOTORSPORT s.r.o. - elektronika závodních vozidel, AUDI MOTOSPORT, ABT-SortLine,  AUTO KELLY a.s.

Za tým SVC VITVER RACING

 Vladimír Vitver  

Zobrazit článek Otevřít galerii Přehrát video Přehrát video Přehrát video Přehrát video
 

                                                                                            kopie s původního webu - vydáno 22.5. 2016, autor SVC TEAM , přečteno do 2021 - 15 673x 
Za víkend bylo zničeno:1 disk doprovodný kamion DAF, 4 disky Audi DTM

Po vynechání závodu v Portugalsku, kde se nenaplnila skupina E2-SH, což by znamenalo boje jen za poloviční body, se náš tým přesunul do malebného Španělského města Arriondas na 45. ročník Subida Internacional al Fito .
   Tato trať svým profilem (porovnatelným s rychlostní vložkou pro Rally) vyhovuje spíše speciálům poháněných na všechna 4 kola. Ale velká konkurence v kategorii již neumožňuje vynechat tento závod, a tak se doprovodný kamion se speciálem Audi DTM upraveným v dílnách SVC GROUP pro závody dovrchu, vydal na 2500km dlouhou cestu do Španělska, aby se pokusil získat alespoň nějaký bodík.
   Zde patří poděkování pořadatelům za přívětivé chování včetně bezproblémového vyřízení všech formalit od postavení depa, až po závod. Organizace závodu je na vysoké úrovni. Jede se zde systém, který je i dle nás super, tedy v sobotu dva tréninky a jedna závodní a v neděli obráceně jeden trénink a 2 zavodní, kde součet dvou nejrychlejších časů z jízd určí vítěze.
   Počasí se k našemu speciálu otočilo zády již ve Francii na prvním závodě, a tak nejenže máme nejmíň koníků pod kapotou, ale také silnice nám díky zimě a dešti jen pod jednou poháněnou nápravou nepříjemně klouže.
  Ale zpět k závodu. Tréninkové jízdy signalizovaly, že technika i pilot V. Vitver jsou v kondici a Audi si zde zajížděla velice kvalitní časy a zlepšili si své osobní rekordy. Sobotní odpolední jízda se již jela za sucha, a tak úkol zněl jasně - zajet co nejlepší čas a připravit si co nejlepší výchozí pozici na neděli, kdy se mělo počasí již dle předpovědi umoudřit. Vláďa i Audi k jízdě nastoupili velice namotivovaní a sobotní závodní jízdu zajeli v absolutně nejrychlejším čase aut se střechou nad hlavou.
   V neděli bohužel opět pršelo a bylo jasné, že se bude rozhodovat na mokré či osychající vozovce. Do první závodní jízdy se tedy nastupovalo na mokrých pneu. Bohužel neznalost těchto pneu a i to, že pilot, jak sám přiznal, byl na jeden z úseků naivně moc rychlý. Tím se nevyhnul kontaktu se svodidly, což zapříčinilo nemožnost jízdu dokončit. Po této kolizi se podařilo mechanikům za 20 minut vyměnit utržené zadní zavěšení kola a Audi polepit, aby mohla nastoupit do třetí a rozhodující jízdy. Ta sice nebyla nejrychlejší, ale jak pilot, tak Audi ukázali své kvality a zkušenosti a dojeli si pro 1 místo ve třídě E2-SH a 10. místo absolutně kdy za sebou nechali i formulové a WRC speciály. Jako bonus byli i v neděli absolutně nejrychlejším autem se střechou nad hlavou.
  Tento úspěch posunul SVC GROUP Czech Nationál Team v absolutní klasifikaci Mistrovství Evropy Hill Climb Championship na první místo ve skupině E2-SH a na 4 místo v celkové klasifikaci kategorie II bez rozdílu vozidel a tříd a rovněž nejlépe hodnoceným teamem v této kategorii II hned za fenomenálními Itali. 
Poděkování patří partnerům : SVC GROUP s.r.o.- výrobce tažných zařízení, Triumf Professional Tools s.r.o.- dodavatel profesionálního nářadí, LSC MOTORSPORT s.r.o. - elektronika závodních vozidel, AUDI MOTOSPORT, ABT-SortLine,  AUTO KELLY a.s.
  Další závod Mistrovství Evropy se koná 4-5.5.2012na slavné trati ECCE HOMO v českém Šternberku, kam Vás náš team srdečně zve.                                                                                                  
                                                                                                    SVC GROUP RACING TEAM
Po vynechání závodu v Portugalsku, kde se nenaplnila skupina E2-SH, což by znamenalo boje jen za poloviční body, se náš tým přesunul do malebného Španělského města Arriondas na 45. ročník Subida Internacional al Fito .
   Tato trať svým profilem (porovnatelným s rychlostní vložkou pro Rally) vyhovuje spíše speciálům poháněných na všechna 4 kola. Ale velká konkurence v kategorii již neumožňuje vynechat tento závod, a tak se doprovodný kamion se speciálem Audi DTM upraveným v dílnách SVC GROUP pro závody dovrchu, vydal na 2500km dlouhou cestu do Španělska, aby se pokusil získat alespoň nějaký bodík.
   Zde patří poděkování pořadatelům za přívětivé chování včetně bezproblémového vyřízení všech formalit od postavení depa, až po závod. Organizace závodu je na vysoké úrovni. Jede se zde systém, který je i dle nás super, tedy v sobotu dva tréninky a jedna závodní a v neděli obráceně jeden trénink a 2 zavodní, kde součet dvou nejrychlejších časů z jízd určí vítěze.
   Počasí se k našemu speciálu otočilo zády již ve Francii na prvním závodě, a tak nejenže máme nejmíň koníků pod kapotou, ale také silnice nám díky zimě a dešti jen pod jednou poháněnou nápravou nepříjemně klouže.
  Ale zpět k závodu. Tréninkové jízdy signalizovaly, že technika i pilot V. Vitver jsou v kondici a Audi si zde zajížděla velice kvalitní časy a zlepšili si své osobní rekordy. Sobotní odpolední jízda se již jela za sucha, a tak úkol zněl jasně - zajet co nejlepší čas a připravit si co nejlepší výchozí pozici na neděli, kdy se mělo počasí již dle předpovědi umoudřit. Vláďa i Audi k jízdě nastoupili velice namotivovaný a sobotní závodní jízdu zajeli v absolutně nejrychlejším čase aut se střechou nad hlavou.
   V neděli bohužel opět pršelo a bylo jasné, že se bude rozhodovat na mokré či osychající vozovce. Do první závodní jízdy se tedy nastupovalo na mokrých pneu. Bohužel neznalost těchto pneu a i to, že pilot, jak sám přiznal, byl na jeden z úseků naivně moc rychlý. Tím se nevyhnul kontaktu se svodidly, což zapříčinilo nemožnost jízdu dokončit. Po této kolizi se podařilo mechanikům za 20 minut vyměnit utržené zadní zavěšení kola a Audi polepit, aby mohla nastoupit do třetí a rozhodující jízdy. Ta sice nebyla nejrychlejší, ale jak pilot, tak Audi ukázali své kvality a zkušenosti a dojeli si pro 1 místo ve třídě E2-SH a 10. místo absolutně kdy za sebou nechali i formulové a WRC speciály. Jako bonus byli i v neděli absolutně nejrychlejším autem se střechou nad hlavou.
  Tento úspěch posunul SVC GROUP Czech Nationál Team v absolutní klasifikaci Mistrovství Evropy Hill Climb Championship na první místo ve skupině E2-SH a na 4 místo v celkové klasifikaci kategorie II bez rozdílu vozidel a tříd a rovněž nejlépe hodnoceným teamem v této kategorii II hned za fenomenálními Italy. 
Poděkování patří partnerům : SVC GROUP s.r.o.- výrobce tažných zařízení, Triumf Professional Tools s.r.o.- dodavatel profesionálního nářadí, LSC MOTORSPORT s.r.o. - elektronika závodních vozidel, AUDI MOTOSPORT, ABT-SortLine,  AUTO KELLY a.s.
  Další závod Mistrovství Evropy se koná 4-5.5.2012na slavné trati ECCE HOMO v českém Šternberku, kam Vás náš team srdečně zve.                                                                                                 
SVC GROUP RACING TEAM
 
Zobrazit článek Otevřít galerii
 
Vyhlášení mistrů Evropy, závody do vrchu, Portugalsko, Vladimír Vitver za SVC Group a SVC Vitver Racing
1 místo Champion vozidel se střechou a 6 místo celkově v kategorii II Mistrovství Evropy Hiil Climb Championship   
Vyhlášení v Portu - Portugalsko   28.11.2015
Zobrazit článek Otevřít galerii
 

                                                                                                                                             kopie s původního webu ze dne 1/2021 -   vydáno 12. srpna 2015, přečteno 16 - 993x

pokračovalo v Německém Steinbachu pod názvem Glasbachrennen. Tohoto závodu se zúčastnil soukromý tým SVC GROUP RACING

Závod v Glasbachu byl již letošní devátou zastávkou šampionátu Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu. Na startovní čáru se ve skupině E2-SH postavila velice silná konkurence. Mimo Audi WTT-R DTM Vladimíra Vitvera, především domácími šampion Norbert Brenner- Opel Vectra DTM, Schmitt Sebastian - Opel Astra DTM či Herbert Pregartner s Porsche

- Vladimír Vitver přijel do Glasbachu jako průběžně vedoucí jezdec skupiny E2-SH v ME a svoji pozici chtěl svým výkonem na 5500 metrů dlouhé trati potvrdit. První trénink sice nezačal vysokým tempem, ale vše mělo své opodstatnění, hledala se varianta nastavení správného setapu vozu a také jsme šetřili pneumatiky na závod. Tým se snaží využít pneumatiky z předčasně ukončené sezony 2014 a tak používá pneumatiky rok až dva roky staré. Druhý tréning se jel na veliké vodě a tak nemělo význam přehánět rychlost a riskovat havárii vozu.

- Martin Šípek s vozem Mitsubishi zajel tréninkové jízdy jak na suchu, tak na vodě ve velice vysokém tempu a obsadil třetí příčku v pořadí. Je vidět že s Bizonem, jak je vozidlo nazýváno, se již perfektně sžil a jeho výsledky z tréninku mu dávali mnoho šancí do závodních jízd. Samotný závod začal se zpožděním z důvodu úklidu po velikém dešti ze soboty, ale na již suché trati.

Vladimír Vitver - se do první závodní jízdy ve svodidlovém tobogánu pustil s velikým nasazením vědom si veliké konkurence a posunul v první jízdě časem 2.24.066 rekord trati plechových vozidel o 4 vteřiny. Žádný s konkurentů na tento čas nedokázal odpovědět. Domácí šampion Norbert Brenner s Oplem Vectrou zaostal za V.Vitverem o 1, 6 vteřiny. Druhá jízda byla v podání Vládi pomalejší a to i z důvodu, že v první jízdě agresivní jízdou zničil pneumatiky a nové neměli ten správný grip. Nic to ale nemění na úžasném umístnění v závodě, NEJRYCHLEJŠÍ plechové auto, 1.- místo v E2-SH a 5. místo absolutním pořadí.

Martin Šípek - se snažil držet krok co to šlo, zajel i nejlepší čas Mitsubishi Colt+600 na této trati. Bizon ovšem na tak silnou konkurenci, která se v Německu sešla, prostě nestačil. Bylo z toho nakonec 6. místo v kategorii E2-SH a to je dobré.

Umístnění plechových vozidel : 1.-Vladimír Vitver Audi WTTR DTM, 2.-Norbert Brenner Opel Vectra DTM, 3. - Joerg Weidlinger BMW STW...17.- Martin Šípek Mitsubishi Colt +600

Jak viděl závod Vladimír Vitver:

Tak samozřejmě ano,  je to pro mě veliká satisfakce za Dobšinou zejména, když jsem tady nepřímo od ČR konkurence z repre. slyšel fantasmagorický názor, že jsme Dobšinou schválně utopili, tímto jsem jim odpověděli jasnou řečí. Porazit kompletní evropskou elitu a ustanovit nový rekord trati je super pocit. Jsem rád, že mohu konečně tento rok sponzorům vracet důvěru, kterou do propagace svých výrobku prostřednictvím nás dali. Vím, že máme do konce sezony ještě 3 závody a stát se může ještě cokoli. Tento rok je v E2-SH největší konkurence co pamatuji, přesto se držíme převážnou část sezony na špici. Dál si myslím, že po těch všech získaných titulech z ME to je i jasná odpověď na naše vyřazení z reprezentace :-D :-D . Máme jako jediný soukromý tým v roce 2015, bez podpory AČR a to nemyslím finanční, dvě auta v první 10, to mluví samo za sebe. Mám obrovskou radost a hrdost na všechny co nám pomáhají a podporují nás.

2015 European Hill-Climb Championship - Cat.2 po Glasbachu Pos Drivers Pts 1. Simone Faggioli (ITA) 2. Miloš Beneš (CZE) 3./4. Vladimir Vitver (CZE) / Fausto Bormolini (ITA) 5. David Hauser (LUX)............... 8. Martin Šípek (CZE)

Tým SVC GROUP RACING, tímto děkuje závodníkům a mechanikům za příkladnou prezentaci svých partnerů napříč Evropou: Rakousko, Španělsko, Portugalsko, ČR, Polsko, Slovensko, Německo, Švýcarsko, Slovinsko, Chorvatsko...

Další poděkování patří partnerům : SVC GROUP s.r.o.- výrobce tažných zařízení, Triumf Professional Tools s.r.o.- dodavatel profesionálního nářadí, Auto Hotárek s.r.o. - dodavatel autodoplňků a autodoprava po celé EU, LSC MOTORSPORT s.r.o. - elektronika závodních vozidel, IP STAV Pardubice s.r.o. - stavební firma, BP AUTOSPORT s.r.o.- profesionální závodní tým.

Zobrazit článek Otevřít galerii Přehrát video Přehrát video
 

SVC GROUP RACING TEAM - NA MISTROVSTVÍ EVROPY Limanowa POLSKO

                                                                                                                          Kopie původního webu  vydáno 22. června 2015, autor SVC TEAM  přečteno k 1/2021 - 2 892x

SVC GROUP TEAM - Náchod a BP AUTOSPOTR -Bruntál spojili své stany na Mistrovství Evropy FIA v Polské Limanowé

Dnes se v ranních hodinách, vrátil team z Mistrovství Evropy FIA EUROPEN HILL CLIMB Championship, kde se závodníci Vladimír Vitver a Martin Šípek zúčastnili 6 podniku tohoto prestižního seriálu.

A tak již potřetí SVC GROUP TEAM - Náchod a BP AUTOSPOTR -Bruntál spojily své stany na Mistrovství Evropy. - Vladimír Vitver zvolil techniku Audi WTTR DTM z dílen soukromého SVC GROUP TEAM a Martin Šípek měl zapůjčené vozidlo od KV Teamu nazývané bizon, protože v Německu včas neopravili v zimě špatně repasovanou převodovku do jeho Lotuse WR 12 pro sezonu 2015.

- Vladimír již v Limanowé byl v roce 2014 a se zdejší uklouzanou tratí měl zkušenosti. Proto věděl, že souboje s vozidly s pohonem všech kol a disponujícím výkonem nad 600 koní z kategorie E2-SH nemá se svým Audi, které má poháněnou jen zadní nápravu moc nadějí na úspěch. Šlo tedy jen o to prověřit, kam se technicky po zimní přestavbě podařilo Audi posunout a pokusit se o co nejlepší výsledek do celkového bodování šampionátu.

- Martin šípek pilotoval opět Mitsubishi Colt, kde byl po destrukci motoru na Ecce HoMu, použit nový motor. Martin měl sice vozidlo poháněné na všechny kola, ale neměl zase tolik zkušeností ze záludností tratě a počasí v polských Tatrách. A i proti němu stála smečka domácích a zahraničních závodníků s vozidly této značky o dvě generace novějších. Jak ukázaly tréninkové jízdy, tak se po počátečních technických potížích podařilo obě vozidla nastavit a připravit na závod. Obě vozidla se pohybovala na čelních pozicích ve třídě, tak i v první desítce absolutního pořadí. Ale jak je známo trénink, není závod a tak se čekalo co si závodníci schovali do závodních jízd.

Na závodní jízdy se na obloze, střídalo sluníčko z dešťovými mraky a napovídalo, že se bude jednat o závod nervů, správného obutí pneumatik, zkušeností a také té pomyslné loterie se štěstím. A tak se i stalo, v jízdách na startu sluníčko a od půl trati silný déšť nebo osychající trat a zase déšť v horních rychlých pasážích trati. Oba piloti, předváděli v závodních jízdách dané maximum, kde Vladimír těžil ze znalosti záludnosti trati.

Martin, dal do obou jízd maximum a předváděl krásný souboj s Karlem Stehlíkem, který nakonec prohrál o pomyslný chlup na cílové metě. Jeho umístnění 5.misto E2-SH , 4. místo E2-SH +3000 a 8. místo bez rozdílů tříd a skupin absolutně v závode je veliký úspěch !!!! A tak Martin Šípek poprvé nakoukl do TOP 10 pilotů Mistrovství Evropy.

Vladimír, využil svých zkušeností z minulého roku a najednou se z plánovaného testování Audi, přehoupl do předních pozic závodu jak ve třídě, tak v celkové klasifikaci. Dokonce se mu v druhé jízdě povedlo zajet nejrychlejší čas. Jeho umístnění 1.místo E2-SH , 1. místo E2-SH +3000 a 2. místo bez rozdílů tříd a skupin absolutně v závodě !!!! Team SVC GROUP RACING ve spolupráci s BP AUTOSPORT měl na mistrovství Evropy v první TOP 10 pilotů dvoje zastoupení, což je pro soukromý team nepodporovaný autoklubem krásný výsledek.

Je to veliký úspěch a tak jsme se zeptali Vladimíra na jeho dojmy: Jsem velice rád, počasí bylo jak na houpačce a na hodně kluzké trati, to opravdu nebylo jednoduché. Byla to hra nervů a prověření techniky. Po tréninkách, které jsem vyhrál jsem si nějaké rezervičky schoval, ale věděl jsem že musím proti přemotorovaným čtyřkolkám a Danovi jet pořád naplno. Velikou radost, mám z Audi, že se potvrdila vzestupná tendence a velice kvalitní časy s ECCE HOMA. Málo kdo již věřil že pořídíme se vrátit na výkonnostní špičku, bylo to dva roky trápení a nervů, ale nezlomilo mě to a dnes je opět randabál sedět při jízdě za řídítky.

SVC GROUP Team tímto děkuje partnerům SVC GROUP - výrobce tažných zařízení , Triumf Professional Tools,s.r.o dodavatel profesionálního nářadí, Auto Hotárek, dodavatel autodoplňků a Autodoprava po celé EU. LSC Motorsport, úpravy vozidel Zdroj - profesionální závodní team SVC GROUP RACING TEAM

Zobrazit článek Otevřít galerii Přehrát video
 

                                                                                    kopie ze starého webu vydáno 10. června 2015, autor SVC Group, přečteno do 2021  11 874x

Po několika letech si tým přivezl do Šternberka pouze jeden závodní speciál a to vůz AUDI TT-R DTM Vladimíra Vitvera, se kterým již od r. 2012 objíždí závody mistrovství Evropy. Oproti předchozím ročníkům Vláďovi „srdeční, domácí trati“, kde se tým účastnil závodů s kompletní závodní technikou a to nejen s vozem AUDI TT-R DTM, ale i oběma závodními speciály LOTUS WR 16 a WR 12.

Po pátečních přejímkách bylo do závodu převzato 155 jezdců, což je druhé nejvyšší číslo za posledních 20 let. Slavnostní zahájení Mistrovství Evropy proběhlo na náměstí ve Šternberku a poté se tým zúčastnil také slavnostního zahájení stálé expozice nazvané Ecce Homo park.

A teď již k závodu jako takovému… Začal hned z rána sobotního dne tréninky. Vůz AUDI TT-R DTM vyjel trať dlouhou 7800 m v obou jízdách až do cíle bez větších problémů v depu probíhaly jen malé změny nastavení vozu, což byla pro SVC GROUP RACING tým příjemná změna oproti jiným závodům, kde závodní speciál malinko pozlobil. Na kopci nás zajímali především časy Vladimíra Vitvera a Dana. Tito dva neméně milý chlapíci se na kopcích honí již několik sezón.

Tréninkové jízdy určili jako vítěze Vladimíra Vitvera a tím i pozici posledního na startu ze skupiny E2-SH do nedělního závodu. Před poměrně rozsáhlou smečkou vozidel značky Mitsubishi, Ford, BMW, Renault Lotus... , celkem se sešlo 19 vozů ve třídě E2-SH. Hlavně vozy Mitsubishi, jež disponují vyšším výkonem o cca 100-200 koní, pohonem všech kol s aktivními diferenciály.

Jeden takto přemotorovaný speciál (zvaný bizon), zapůjčený od Karla Stehlíka, řídil Bruntálský pilot Martin Šípek. Další vozidlo jedoucí s částečnou příslušností k SVC GROUP RACING týmu, řídil vinikající pilot Roman Shwan.

V nedělních závodech bylo vše už malinko napínavější. Auta oproti sobotním tréninkům zrychlovala, na trati bylo více bourajících závodníků, startovací procedury nebyly tak plynulé, a tak se obě závodní jízdy musely obejít o mezi svoz… A ne méně napínavé to bylo mezi Vladimírem Vitverem a Danem.

Již v první jízdě se začalo bojovat o desetinky sekundy, kdy se Dan s časem 3.09,450 umístil ve své skupině E2-SH jako druhý za Vladimírem s časem 3.09,130, ten se tak umístil jako 9 celkově. Bohužel po projetí cílem a následném svozu se projevila již poněkolikáté závada na startovacím systému, který byl provizorně po závodech ve Španělsku a Portugalsku opraven. Doufejme, že na další závod konečně Audi Sport, tedy ABT Sportsline, dodá dlouhodobě objednaný nový startér ?. Jak je to vážné se zjistilo až po rozebrání doma v kolbence SVC GROUP s.r.o. a je jen záhada že se nezaskočil pastorek do věnce ... který by roztrhal celou frému.

Problémy ale Vláďovi nezabránily v tom zabojovat a nic nevzdávat. Ani nevíme, jak se podařilo do druhé jízdy nastartovat, jako by chtěl i závodní speciál bojovat. Po nájezdu ke startu bohužel auto opět takzvaně a doslova „chcíplo“, nervy pracovaly, adrenalin byl nejvýš, kde mohl být… S pomocí týmu BP AUTOSPORT BRUNTÁL a diváků (kterým za podporu patří veliké poděkování) se podařilo AUDI TT-R DTM znovu navrknout a najet ke startu, kde se to opět neobešlo bez taškařice se startérem a nervy teamu. Ve vysokých teplotách na sluníčku a ještě vyšších ve voze, kde teploty jednotek vykazovali 85 stupňů, se AUDI WTTR z Náchodských dílen SVC Group vydala na trať bojovat s časem a soupeři.

Dole se zatím team potil a čekal s pohledem na časomíru, jak to vše dopadne. Je to tam…vyhráli jsme… I když ne na čas. V součtu obou jízd byl Dan 6.18,560 první a Vladimír Vitver 6.19,110 druhý. V celkovém pořadí 11. Ale celý tým i Vláďa si splnili své, pokořit tuto trať pod 3.10. a vypadá to, že se konečně auto pořídilo po destrukční havárii 2012 uvést do funkčního stavu, tedy až na ten nešťastný starter.             I ostatní piloti zajížděli výborné časy.

U Martina Šípka se projevil klasický neduh přemotorovaných Mitsubishi a motor nevydržel až do cíle, cca 15 m před cílovou čarou explodoval. Roman Shwan zapracoval hodně s mechaniky na voze a odlehčili vozidlo o cca 80 kg a to se projevilo na výkonu Romana. Roman zatáhl také jezdecky, bylo to znát na pneumatikách, kterým Roman dával hodě zabrat.

Majitel a hlavní partneři SVC GROUP, LSC Technology, TRIUMF professional tools s.r.o. a Auto Hotarek, s.r.o. hodnotili závod včetně reklamní akce firem jako velice povedený. Jen v neděli bylo pořadatelem hlášeno kolem 30-ti tisíc diváku, včetně záznamu v pořadu v České televizi.

Umístnění jezdců na ECCE HOMO

Vladimír Vitver Mistrovství Evropy - 1 ve třídě nad 3lity a 2-hý celkově. V Mistrovství české republiky ve třídě E1 byl první.

Martin Šípek: Mistrovství Evropy - 3 ve třídě nad 3lity a 4-tý celkově. V Mistrovství české republiky ve třídě E1 byl druhý.

Roman Shwan: Mistrovství Evropy - 2 ve třídě do 2litů a 16-tý celkově. V Mistrovství české republiky ve třídě E2-SH byl šestý.

Velký dík patří všem sponzorům, SVC GROUP s.r.o., celému týmu, ale i pořadatelům závodu ECCE HOMO…

ZDROJ SVC GROUP s.r.o.

Zobrazit článek Otevřít galerii Přehrát video
 

                                                                                       kopie s původního webu ze dne 1/2021 -  vydáno 10. července 2015, autor SVC TEAM přečteno  do 2021 - 15 989x

závodů automobilů do vrchu na italské trati Trento Bondone,,kde se jel již 65 ročník tohoto nejtěžšího závodu, také nazývaný vrchařský Olymp

V závodě, který provázely tropické teploty nechyběl ani SVC GROUP RACING. Náchodský tým přijel pokořit 17,3 km dlouhou trať, vinoucí se nad historickým městem Trento, na jehož vrcholu Monte Bondone nalezneme cílovou metu sedmého závodu Mistrovství Evropy v závodech do vrchu FIA EUROPEAN HILL CLIMB Championship 2015.

Italské fanoušky velice potěšil Vladimír Vitver svou účastí, speciálem AUDI WTTR DTM na jejich závodě. Pro náchodský tým to bylo pouze poloviční uspokojení, neboť musel nechat doma odpočívat další speciál z jeho dílen, a to Lotus WR 12, který byl speciálně připravený na tento závod. Bohužel, stop našemu speciálu udělal diletantský přístup německého zastoupení pro úpravy a opravy anglických převodovek, značky Hewland. Nedodali včas opravenou převodovku, kterou v zimě špatně repasovali a zavinili tak její destrukci.

Jak jsme již zmínilli, závod Trento Bondone je nejtěžší a nejdelší kopec v Evropě, a tak to byla pro SVC GROUP RACING výzva i za cenu, že pojede s původním okruhovým speciálem, který není pro tento závod, díky náročným „ vracákům“ úplně ideální. Technici Petr Šolc, Radek Lux a Miroslav Michl s týmem, za jeden den přestavěli vozidlo pro tento závod a vyrazili jsme na tento krásný svátek našeho sportu, kterého se účastní elitní vrchařská špička, jež se nebojí přímého porovnání na trati.

Další člen naší výpravy na vrchařský Olymp, byl pilot Roman Schwan. Tento opavský jezdec s častou účastí v Mistrovství Evropy v závodech do vrchu, si přijel zazávodit společně s evropskou špičkou, s Renaultem Megane ve dvoulitrové třídě. Roman přijel do Trenta ve středu a s poctivostí jemu vlastní trénoval a dřel na zapamatování trati, což byl jediný recept na to jak zdolat své protivníky ve skupině i přesto, že Meganu chybí výkon pod kapotou.

První trénink nezačal pro oba piloty úplně ideálně, na voze Audi zazlobil snímač v předním kole, na jehož základu si motorová jednotka myslela, že je zablokované kolo a tím odstavovala dávkování benzínu do motoru a jízda hlavně do „vraceček“ byla utrpení. Roman se zase hledal v závodním režimu na trati, aby vlastně věděl, v kterém úseku závodní tratě, která čítá okolo 270 zatáček, vlastně je.

Druhý trénink přišel pilot Vladimír Vitver s tím, že si trať dobře pamatuje, že si to chce pořádně užít a pojede Trento bez elektronických pomocníků na jeho Audi a jak řekl, tak udělal. Jeno pocity po jízdě? Byl to super randabál, užil jsem si to a natrénoval jsem si do závodu zatáčení plynem. Roman po nastudování měřených úseků zjistil kde je potřeba oproti konkurenci přidat a s tímto předsevzetím, ale i s vědomím, že až v neděli je závodní jízda, vstoupil do druhého tréniku. Trať ho sice kontaktem předního kola s obrubníkem ve spodní pasáži upozornila, že tady se chyba neodpouští, ale do cíle dojel a oprava jeho mechanikovi Petrovi trvala cca hodinu. Horší bylo, že Roman v horku a následkem nárazu zničil obě přední pneumatiky. V nedělním závodě byli oba závodní speciály nachystány na jedinou a proto rozhodující jízdu a piloti se snažili nějak při 40ti stupňových teplotách namotivovat na jízdu. Vláďa měl hlavní cíl, chtěl s Audi porazit sebou zajetý čas z roku 2009, kdy tady jel poprvé s Lotusem WR-9 za 11.19 min. a Roman chtěl dojet do čtvrtého místa a vyčkávat, zda někdo ze zbývající konkurence neudělá chybu, která by jej posunula na 3 místo.

Ani jednomu se ale nepodařilo až tak splnit své přání, Vladimír nastoupil do závodní jízdy až moc agresivně a ve spodní části si škrtl pravým kolem o svodidlo, což mělo za následek únik tlaku vzduchu z pneumatiky, a tak se nedalo úplně tlačit na pilu a ke všemu přišla chyba v jednom z vracáků, který vystavil stopku zlepšit čas z roku 2009.

Jak sám Vladimír po závodě zhodnotil: Tlačil jsem na pilu od počátku a neuvědomil si, že tvrdší směs pneu není v úplné kondici a tak jsem si jen tak lehce štouchl o svodidlo, a tak jsem nevěděl přesně co se s autem děje, myslel jsem, že jsme zvolili špatné pneu, ale jak se ukázalo pneumatiky byli Ok, škrtnutí o svodidla mě stálo zajetý lepší čas, ale jsem šťastný, že jsem do cíle jinak vyjel bez problému s technikou. Stačí se podívat kolik zvučných jmen mělo větší problémy nebo na závod vůbec nedojeli. A druhé místo z Trenta potvrzuje naše vedení ve třídě E2-SH a posouvá na druhou příčku v bodování ME kategorie 2 a to je pro náš soukromý team obrovský úspěch!

Roman doplatil na neznalost trati a její specifika a po jednom dlouhém výjezdu z města, kde jel střelbu, jak se říká od obrubníku k obrubníku, trefil předním kolem kanál a poškodil zavěšení kola svého Renaultu Megane, které mu vystavilo stopku v pokračování závodu. Na druhé straně, od počátku jízdy Roman své tréninkové časy o vteřiny zlepšoval, což mu pomůže při zdolávání Trenta Bondone v příštím roce s výkonnějším vozem.

Po závodě nám Roman k závodu sdělil: S významnou podporou SVC GROUP RACING, nám bylo dopřáno zúčastnit se vrcholu letošní sezony, kterou, ale i přes nedokončení závodu hodnotím pozitivně. Bohužel Trento je specifický závod, na který jsem nebyl dostatečně materiálově připraven. Sobotní tréninkové jízdy probíhaly dle plánu, hledání sebe sama a ideální stopy. Jediná nedělní jízda byla zakončena příliš optimistickým průjezdem zatáčky. Následný smyk, utržení PP kola a svoz odtahovým speciálem ukončilo mé účinkování na této nesmírně náročné trati. Doufám, že jak říká první pilot týmu Vláďa, bude možnost složit reparát.

Pokud se podívá SVC GROUP přes rameno a začne bilancovat, tak musí konstatovat: Mezinárodní mistrovství republiky AČR: toho seriálu se team z důvodu nekorektnosti nezúčastňuje.

Mistrovství Evropy , jezdci s naší podporou:

Vladimír Vitver, průběžně na prvním místě ve třídě E2-SH, auta se střechou takzvané siluety.

V celkovém pořadí ME kategorie II:

1. Simone Faggioli ITA

2. Vladimír Vitver CZE / David Hauser LUX

3. Fausto Bormolini ITA

Martin Šípek 4. místo v E2-SH

Roman Schwan v první patnáctce E2-SH

Team SVC GROUP RACING, tímto děkuje závodníkům, mechanikům za příkladnou reprezentaci svých partnerů napříč Evropou: Rakousko, Španělsko, Portugalsko, ČR, Polsko, Slovensko, Německo, Švýcarsko, Slovinsko, Chorvatsko...

Další poděkování patří partnerům : SVC GROUP s.r.o. Výrobce tažných zařízení Triumf Professional Tools s.r.o. Dodavatel profesionálního nářadí Auto Hotárek s.r.o. Dodavatel autodoplňků a autodoprava po celé EU LSC MOTORSPORT s.r.o. Elektronika závodních vozidel IP STAV Pardubice s.r.o. - Stavební firma BP AUTOSPORT s.r.o.-Profesionální závodní team

Zobrazit článek Otevřít galerii Přehrát video
 
                                                                                                                           kopie s původního webu - vydáno 2014, autor SVC TEAM , přečteno do 2021  - 28 342x 
To je motosport…. Klasická věta na závodech, když ne vše se daří jak má. Potká to spoustu závodních týmů, ani ten Vladimírův se tomu nevyhnul.
V roce 2014 musela být sezóna předčasně ukončena již v polovině z důvodů zdravotních problémů s očima a následných dvou operací Vladimíra Vitvera
Zdroj SVC GROUP 
Zobrazit článek Otevřít galerii Přehrát video
 

                                  kopie původního webu vydáno 19. července 2014, autor SVC GROUP, přečteno do roku 2020 - 21 729x

SVC Náchod - Motorsport závodil na východě Slovenska. Na Dobšinském kopci se rozdávali body do FIA a MMČR

SVC Náchod Motorsport se opět zúčastnil dalšího závodu v sestavě, Audi WTTR DTM a Lotus Evora, Jednalo o 31. ročník Dobšinského kopce, kde se mimo Mezinárodního mistrovství České republiky jelo o body i do šampionátu Mistrovství Evropy. Účast Vladimíra Vitvera, a Romana Schwana jezdce evropské skupiny E2-SH, byla v Dobšiné samozřejmostí.

Pohodovou náladu týmu umocňovalo pěkné počasí který je pro koncepci našich vozidel potřebný. Dobšinského kopce v kalendáři Evropského šampionátu. Už od druhého tréninku se jelo na suchu a piloti tak mohli předvést naplno své umění. Právě tréninky hodně napověděly o možnostech jezdců v barvách náchodského výrobce tažných zařízení.

Roman Schwan jasně ukázal, že Dobšinský kopec zná velice dobře a s přehledem zajel nejrychlejší čas dvoulitrové třídy. V první patnácce v absolutním pořadí bylo v trénincích vynikajícím výsledkem pro Vladimíra Vitvera. Jeho Audi WTT-R DTM zajelo v pohodovém tempu na starších pneumatikách. Trať je tvořena především rychlými pasážemi, kde lze využít aerodynamického přítlaku a dobrého nastavení podvozku. Je to prostě jedna báseň svézt se na takovém kopci s mým autem. Mám radost z dosažených času v tréninku a jsem moc zvědavý na výkon v závodě, až pojedu s novými pneumatikami,“ zhodnotil Vladimír Vitver sobotní přípravu na závod.

Boj s časomírou na Dobšinském kopci měli v neděli jako první za sebou historici a následně následovali soudobá vozidla. Roman Schan i v závodních jízdách potvrdil kvalitu špičkového jezdce a s přehledem vyhrál dvoulitrovou třídu v Mistrovství Evropy v E2-SH v obou jízdách a tím pádem i celkově.

Stěžejním bodem v Dobšiné pro SVC Náchod, byl čas, určený pro jízdy skupiny E2-SH. Vladimír Vitver cítil šanci zdolat téměř sedmi kilometrovou trať v časech které by mu zaručili posun v celkové klasifikaci. Start byl pro vážné kolizi jedné účastnice posunut téměř o hodinu a půl a čekání na sluníčku neprospělo koncentraci jezdce. Následně po startu při brzděni vozidla do levého vracáku před rovinkou se vozidlo na silnici při brzděni roztančilo a mělo za následek špatný nájezd a následnou lehkou kolizi. Tako kolize sice neznamenala nic zásadního protože před nájezdem do zatáčky byl závod již přerušený a tak se mohla jet opakovací jízda. Při otáčení vozidla na opakovací jízdu minul vysokou rychlostí ze štěstím vozidlo Náchodského teamu soutěžící jedoucí za Audi... s radikálem. Toto vozidlo nebylo evidentně organizátory zastaveno a pokračovalo v závodě... tato skutečnost rozhodla po zkušenostech s předcházejících let dále neriskovat zdravý pilota ani drahou techniku a ze závodu odstoupit.

Skvělá atmosféra závodu byla umocněna početnou diváckou návštěvou a tím i dobrou reklamní akcí před slovenským publikem byla radost startovat a lidé okolo trati si zasloužili vidět nejen krásná auta, ale i rychlé průjezdy. Ale na základě špatných bezpečnostních zkušeností s předcházejících let se team rozhodl, dále v tomto závodě s Audi nepokračovat a zajistit jen druhou jízdu pro Romana Schwana.

- Roman Schwan, potvrdil své veliké kvality a jezdeckou vyzrálost a dovedl teamového Lotuse do cíle na prvním místě ve dvoulitrové třídě E2-SH.

Za vynikající výkon a prezentaci společnosti SVC Náchod všem zúčastněním velice děkujeme. zdroj

- Team SVC Náchod,s.r.o.

Zobrazit článek Otevřít galerii Přehrát video

Publikováno 09.06.2014

 

                                                                          Kopie původního webu vydáno 18. června 2014, autor SVC, přečteno do 2021 - 134 884x

Mistrovství Evropy v závodech do vrchu, a taky největší vrchařský svátek v Čechách, slavné ECCE Homo, bylo pro team SVC MOTORSPORT skvělým zážitkem.

34. ročník mimořádně oblíbeného závodu na slavné trati ve Šternberku přilákal na start téměř 200 aut, a protože se povedlo i počasí, tak se není čemu divit, že trať byla doslova obsypána fanoušky. Pro team SVC MOTORSPORT, za který startovali piloti Vláďa Vitver, Martin Novotný a Jan Červenka, to byl velmi napínavý víkend plný adrenalinu i zábavy.

Jan Červenka - závodící novinář a šéfredaktor časopisů SPEED a TOP GEAR, zažil na Ecce Homo svou vrchařskou premiéru a to s vozem Lotus WR-12. Zanechal pozitivní dojem u celého teamu, především u Vládi, který byl velmi zvědav, jak si známý okruhář bude počínat při jízdě do vrchu, navíc v neznámém autě.

„ Chci moc poděkovat Vláďovi Vitverovi a celému týmu SVC, že mně půjčili svoje skvělé nářadí a nechali mě vyzkoušet si vrchy, a to rovnou v závodě v mistrovství Evropy. Ecce Homo je krásná, ale zároveň hodně složitá trať, o čemž svědčí množství bouraček, bože, tam to rozvěsil snad každý desátý pilot!!! Já jsem Lotuse dovezl v pořádku, což byl můj hlavní cíl. Ale taky jsem chtěl zajet čas pod 3:30, což se nepodvedlo. Závody do vrchu jsou totiž daleko větší masakr, než jsem si myslel. Sprint na trati, kde není místo na chybu. Stačí na okamžik vypadnout z koncentrace a v tom lepším případě jen ztratíte pár vteřin. V tom horším rána. Každopádně to byla skvělá zkušenost!“ Jan Červenka nakonec dojel na druhém místě mezi dvoulitry, byl pátý ve třídě E2-SH a celkově mu patřila 58. příčka.“
Martin Novotný – pilot Lotusu WR-16 se na ECCE Homu potýkal s drobnými potížemi na voze, které mu bránili vyšvihnout se výš v celkovém umístění, ale i přes tyto drobné komplikace Martin dokázal dosáhnout 1. umístění ve třídě E2-SH.

Vláďa Vitver v první tréninkové jízdě testoval především to, jak se jeho AUDI TT DTM bude chovat na nově vyasfaltovaných pasážích šternberské trati. Druhým tréninkem všem dokázal, že on i jeho vůz jsou v perfektní formě a zajetým časem posunul konkurenci laťku hodně vysoko.

V nedělních závodních jízdách se hodně bouralo, nervozita stoupala a čekání, před startovní čárou bylo opravdu nekonečné. Při tom počtu nehod na trati, se ale není čemu divit. A drobný incident se bohužel nevyhl ani týmu SVC MOTORSPORT. Vláďa zajel fantasticky první jízdu, a když chtěl v té druhé dosažený čas minimálně zopakovat, tak udělal drobnou chybu, po které skončil v hodinách a lehce se opřel o svodidla. Jenže Vláďa je bojovník s obrovským závodním duchem, který se jen tak nevzdává… Nezaváhal ani na okamžik, auto otočil a vyrazil dál do cíle. Během několika málo okamžiků mu sice uletěla poškozená kapota a pravý blatník, ale přesto dojel do cíle. Bohužel, v tu chvíli bylo jasné, že se jedná o velkou bodovou ztrátu, a že náskok před konkurencí se hodně ztenčil. Nu, alespoň měli diváci nad Sojkovkou na co koukat. „Omlouvám se všem, po kterých jsem něco odhodil,“ usmíval se ale po závodě Vláďa Vitver. Každopádně vidět letět luftem kapotu v rychlosti 235 km/h, když si vzpomněla, že na mě počká nad Sojkovkou, mohl být také dobrý zážitek.“

V Teamu SVC MOTORSPORT i přes tento drobný incident kolovala dál velmi dobrá nálada, ostatně na pohodu to tady bylo již od čtvrtečního večera. Přispělo k tomu i natáčení reklamního klipu, sousední tým Martina Šípka s okruhovým speciálem teamu RTR Projects, přítomnost známého dakarského pilota Martina KOLOMÉHO a jeho Tatry, a spousta přátel v depu i na startu.

Tým SVC Náchod by chtěl velice poděkovat i pořadatelům závodu, za jejich velkou vstřícnost a super organizaci při závodech, Ecce Homo je vrchařský klenot nejen v Čechách, ale v celé střední Evropě.

Zobrazit článek Otevřít galerii Přehrát video Přehrát video Přehrát video Přehrát video Přehrát video Přehrát video
 
3 místo - Zlatý volant 2013 za reprezentaci v Mistrovství Evropy Hiil Climb Championship v závodech dovrchu 
 
Zobrazit článek Otevřít galerii
 

                                                                 kopie původniho webu vydáno 1. července 2014, autor svcgroup  přečteno do 2021 - 11645x

FIA HILL-CLIMB EUROPEAN CHAMPIONSHIP

Horká půda v italském Ascoli a Trentu byla další zastávkou mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu.

Tento závod se pod hlavičkou FIA objevil v kalendáři ME naposledy v 90. letech minulého století, poté se na trati utkávali účastníci FIA poháru a letos se opět objevil ve vybrané společnosti kontinentálního mistrovství namísto zrušeného Rieti. Tým zvládl dalekou cestu na jih Evropy v pořádku a po překonání 1400 kilometrů mohl předvést v depu Audi WTT-R DTM a Lotuse WR16 EVORA největšího výrobce tažných zařízení fa SVC Náchod,s.r.o. místním obchodním partnerům a fanouškům.

Krásný karbonový speciál si vysloužil patřičnou pozornost i bez závodního tempa a Vladimír Vitver a Roman Shwan vydal poznávat 5000 metrů dlouhou trať. Přípravu absolvoval v sedadle Alfi Romeo, který dal pilotům prostor pro základní seznámení s kopcem Ascoli – Piceno: „Trať je velmi pěkná, úvod je hodně technický s povrchem vhodným spíše pro rallyový podvozek. Dále je ale dráha jako ušitá pro Audi a Lotuse – v rychlých pasážích, kde už je vozovka v lepším stavu, je možné naplno využít funkce skvělé aerodynamiky Audi.

- Rád bych zlepšil čas z minulého roku. Moc se na závod těším, zhodnotil první dojmy z italské trati náchodský a Opavský jezdec.

Podnik Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu v malebné přírodě střední Itálie se SVC Náchod Racing vcelku vydařil. Podařilo se odstranit problém na start kontrolu Audi a již začala ze startu odjíždět správně a vozidlo se po motorové části dalo konečně maximálně používat. Objevili se však problémy na apexu a brzdové soustavě, tyto věci byli do té doby tabu, tyto věci team je nikdy neřešil a tak analýza problému se bude hledat po návratu do dílen SVC Náchod,s.r.o.                                                                                                          
Roman Shwan i přes problém z brzdným systémem na Lotusu, které přivodil předcházející jezdec (a team o této skutečnost neinformoval) na Ecce Homo se s tratí popasoval velice dobře a dominoval své dvoulitrové třídě.

 - V.Vitverovi se sice nepovedlo zlepšit časy, ale né dle své představy a dokonce se potýkal opět z technickými problémy pro změnu vozidlo vůbec sedět na trati a i velice krátké převodování nebylo ideální. V první jízdě dokonce opustil trať, přesto se mu podařilo ve třídě dojet na 2 místě a celkově v E2-SH na třetím místě.

  - Roman Shwan -Opavský velice rychlý pilot, dominoval ve své třídě a i když jel poprvé s Lotusem WR16 Evora, vyhrál svoji třídu a dovedl Lotuse do cíle na prvním místě a v absolutním pořadí byl na krásném 5 místě. Těmito výsledky v Italii oba dva piloti 100% udělali dobrou reklamu a propagaci společnosti SVC Náchod,s.r.o. která jim tím to za tuto propagaci velice děkuje.

Zdroj: SVC Náchod,s.r.o. Největší výrobce tažných zařízení v ČR a sportovní divize – výrobce a úpravce závodních vozidel a doprovodné techniky.

Zobrazit článek Otevřít galerii Přehrát video
 

Úspěšný rok 2013 pro celý tým SVC Náchod Motorsport

Tečku za letošním šampionátem Mistrovství Evropy udělalo slavnostní vyhlášení výsledků ve starodávném francouzském městečku Saint-Jean-du-Gard, následné ocenění českého reprezentanta Vladimíra Vitvera od Autoklubu České Republiky v pražském hotelu Diplomat a do třetice českého šampionátu MMČR - Mezinárodního Mistrovství ČR v hotelu Omnia v Jánských Lázních. Posledním oceněním byla bronzová medaile v anketě Zlatý volant v závodech do vrchu, kterou Vladimír Vitver obdržel v úterý 21. ledna 2014 v Praze.

Druhá pouť SVC Náchod Motorsport po evropských kopcích v nejvyšší soutěži Mistrovství Evropy FIA Championship přinesla opět výrazný výsledek v podobě celkového 3. místa v rámci hodnocení kategorie 2 pro Vladimíra Vitvera, kdy se na prvním a druhém místě umístili jezdci z Itálie, Simone Fagiolli a Fausto Bormolini a hned za nimi na třetím místě právě Vladimír Vitver z Česka. Zároveň také obhájení prvního místa ve skupině vozidel se střechou nad hlavou E2-SH nazývaných siluety. Je to významný výsledek pro SVC Náchod, s.r.o a majitele týmu, který byl oceněn pamětní plaketou při slavnostním vyhlášení výsledků evropského šampionátu od federace automobilového sportu FIA, které se konalo ve Francii.

 Roman Schwan, jedoucí s podporou SVC Náchod, s.r.o. skončil na sedmnáctém místě celkově a na druhém místě ve skupině vozidel E2-SH, tedy siluet. Roman jako novic jel v FIA Championship s vozem Renault Megane a některé vybrané podniky s vozem Lotus Evora.  SVC Náchod, s.r.o. dosáhlo také cenného umístnění v MMČR, jako například 1. místo Vladimíra Vitvera absolutně v kategorii E2-SH, i když Vláďovou hlavní prioritou byl jen evropský šampionát. Na druhém místě se umístnil velice šikovný opavský pilot Roman Schwan.  

* Pane Vitvere, jak byste zhodnotil uplynulý rok 2013?

 Loňskou sezónu co do výsledku hodnotím velice kladně. Po mé velice vážné havárii při testování, kdy jsem auto v rychlosti 197 km za hodinu totálně zničil, se dá hovořit o zázraku, že jsme závodní speciál znovu postavili a šampionátu se vůbec zúčastnili. Snad v každém závodě jsme řešili technické problémy s vozidlem, ale na rozdíl od konkurence jsme si s problémy vždy lépe poradili a auto v šampionátu pokaždé dojelo do cíle. Jak jsem zapřisáhlý ateista, tak nám to musel někdo tam nahoře přát nebo to byla odměna za tu šílenou šestiletou dřinu, co tomu všichni z týmu obětovali. Do toho se ještě přidalo mé velké pracovní vytížení v zaměstnání a 3 operace očí. To opravdu nebyla žádná sranda, nevěřil jsem autu a ještě jsem ve vysokých teplotách řádně neviděl na trať. O to větší mám radost z celkového výsledku, ve kterém se promítla i taktika a zkušenosti z minulých let.   

    * V sezóně se ozývaly hlasy ke špatnému systému bodování, jaký je váš názor?

 Musím říci, že se usmívám, toto jsem slyšel jen v Čechách, hovořil jsem na toto téma jak s Italy, Švýcary, Němci.  Myslím, že to nemá smysl komentovat, a tak jen krátce, již několik let je bodování stejné, tedy každý ví, do čeho jde již několik sezón. Předpisy nevytvářím já, ale mezinárodní automobilová federace FIA včele s prezidentem Jeanem Todtem. U této federace tedy nefunguje čecháčství - ohnu, změním, přizpůsobím dle svých potřeb. Pokud chcete být vepředu, musíte tomu každý obětovat vše a nesmíte se bát přijet na závody, kde máte konkurenci. Pak by se nemuseli podávat nepodložené protesty a naříkat, jak je vše nespravedlivé jen proto, že nejsou na bedně.

* Jaké máte cíle do další sezóny?

 Abych po pravdě řekl, tak ani nevím. Já osobně jsem si vše splnil. Hlavní partner je spokojený, protože dík velice dobré propagaci značky v zahraničí, třeba v Itálii se zdařila vzájemná spolupráce při prodeji tažných zařízení.  Výsledkem jsme si zajistili i reprezentační dres pro další sezonu. V ČR mě závody již ze zmiňovaných důvodů nelákají a není to ani cíl našich partnerů, a tak tento rok budu asi po osmi sezonách více odpočívat a dám si do pořádku své zdraví. Jako cíl jsem si předsevzal dotáhnout Audi WTTR DTM do takového stavu, jako jsou Lotusy, tedy aby bylo spolehlivé a 100% funkční, nerad odcházím od rozdělané práce. Pokud se nám to podaří, je ve hře pořád jedno mé přání, zúčastnit se příští rok legendárního závodu v Coloradu.  Ale to nezáleží až tak na mně,  je to finančně velice náročný projekt. Uvidíme, jak se k tomu postaví partneři a zda budou ochotni se na něm podílet.

 Poslední dobou se ozývají závodníci týmů, kteří mají zájem o technickou či partnerskou pomoc, a tak se pohybujeme kolem závodů, jak 24 hodinových, jako je třeba Barcelona, Dubai, tak i kolem světoznámého závodu Dakar. Myslím ale, že bych se již radši viděl na té druhé straně, tedy již nezávodit, ale starat se o tým a techniku a předávat své zkušenosti lidem, kteří si toho váží.

* Zmínil jste se o partnerech, bez kterých by závodit nešlo…

 Samozřejmě musím poděkovat partnerům, kteří nám tuto činnost pomáhají financovat, bez těchto spřízněných duší by se tento náročný sport nedal dělat. Musím říci, že potom co jsme udělali na začátku sezóny změny, tedy rozloučili jsme se s některými dodavateli, lidmi a jezdci, kteří neměli týmového ducha a jen tým zatěžovali, je tým zase kompaktní a v pohodě a to mi dělá velikou radost.  Dále bych chtěl vyzvednout  SVC Náchod, s.r.o. a všechny její zaměstnance. Hlavní inženýry Martina Černého, Radka Luxe, Miroslava Michla, Karla Kusého a hromadu dalších lidiček, co nám pomáhají. V neposlední řadě musím poděkovat rodině - Lucinkám, Nikol a Matymu,  bez jejíž podpory a pochopení by to vůbec nešlo. A taky fanouškům za podporu a přízeň.

 Při vyhlášení samozřejmě Vladimír Vitver se svými nejbližšími nechyběl a společně soupeře obdarovali potleskem při přebírání cen za letošní výkony na evropských tratích. Druhá obtížná sezóna mezi evropskou elitou s sebou přinesla mnoho nového a náročná sezóna a působení týmu v roce 2013 je u konce.

vydáno 28. ledna 2014, autor Redakce, přečteno 11 662x

Fotografie z vyhlášení výsledků evropského šampionát od federace automobilového sportu FIA.

Připravil Karel Petránek

Foto archiv SVC Motorsport

Zobrazit článek Otevřít galerii
 
Champion 1 místo v kategorii E2-SH vozidla se střechou a 3 absolutní místo v mistrovství Evropy v závodech do vrchu v kategorii 2. Jediný soukromí team který se v klínil mezi tovární značky jako je Oseila, Norma, Renault
Zobrazit článek Otevřít galerii

Publikováno 07.07.2013

 

06.07.2013 FIA EUROPEAN HILL-CLIMB CHAMPIONSHIP

Slavné Trento Bondone – Nejdelší závod v ME FIA – Championship Již tradičně patřil první červencový víkend vrcholu závodů na legendárním kopci Trento – Bondone a hodnocení první poloviny letošní sezóny. Bezmála 18 kilometrů dlouhá trať je obrovskou výzvou pro všechny účastníky.

Tisíce fanoušků, skvělá atmosféra v malebném prostředí horských masivů Dolomit a především nádherný technický kopec s převýšením 1350 metrů. Kdo na tomto místě jednou byl, musí přesně vědět, o čem se v předchozí větě hovoří. Tentokrát se jednalo o již známou trať pro SVC Vitver Racing. Několik startů s dvoulitrovým Lotusem WR 9/2 či loňský s Audi, dopomohlo Vladimíru Vitverovi k zisku celé řady zkušeností, které jsou ke zdárnému pokoření Monte Bondone potřeba.

Pro rok 2013 bylo na AUDI WTTR upravené řízení, které bylo v předcházejícím ročníku velikým problémem, protože se audi několikrát nevešlo do úzkých uzavřených pasáží horní části tratě. Ale na již zmiňované krádeži volantu v Ascoli, padla volba na další vozidlo ze stáje SVC Náchod,s.r.o., tedy dvoulitrový Lotus Evora, disponuje sice nižším výkonem, ale na této trati to zase není nevýhoda a tato varianta se i na začátku sezony zvažovala. Dík rozsáhlému zázemí SVC Náchod, s.r.o. jež je největším výrobcem tažných zařízení v ČR , takto nic nebránilo postavit se na start již 63. ročníku evropské legendy, a tak propagovat tuto značku v zahraničí.

Hlavním cílem bylo zdárně dokončit závod, protože tento kopec je extrémně náročný na jezdce i techniku. A tato meta byla úspěšně splněna, navíc po týdnu opět mohl Vladimír Vitver vystoupat na nejvyšší ze stupňů při vyhlašování nejrychlejších jezdců. Vyhrál totiž i tento závod v rámci skupiny E2-SH bez rozdílu tříd a zkompletoval tak italské double. Radost z dokončeného závodu byla o to větší, že se vůbec do závodu podařilo odstartovat, když potrápil jezdce i mechaniky porouchaný systém odpojování zapalování motoru při řazení, který neumožnil vozidlo ani nastartovat, tak nefunkční brzdy, které od 12 km nefungovali. Tyto problémy byli pozůstatky neodzkoušené techniky po pronájmech vozu, který čekal na dílně na komplexní prohlídku. Naštěstí se elektronický „šotek“ ve spolupráci s Italskou jezdeckou elitou a i konkurencí, podařilo odstranit. Na vyřazení nefunkčního Tiltna již ale nezbyl čas, a tak se pilot rozhodl to neřešit a jet s tímto hendikepem.

Malé zklamání tu sice je, opět se nepodařilo pokořit čas z prvního startu, ale výsledek ukazuje i na velikou vyzrálost teamu a jezdce, který si s těmito nástrahami úspěšně poradil. Dále pak na jméno které team SV Náhod ve světě má, což ukázala i vzájemná technická pomoc mezi teamy a piloty. V sobotu pomohlo SVC Náchod a druhý den zase konkurence nám.

Musím tímto poděkovat závodníkům F. Giuliani S. Faggiolli, Pisano a dalším Italským závodníkům za pomoc, kdy jsme museli vyměnit vůz a trápili nás problémy z toho, že náhradní auto nebylo připravené k závodu z dílen, kde čekalo na repas. Toto je krásný příklad mezi závody v Itálii, která je zemí závodům zaslíbená a Evropě a Českému závodění. To je i důvod proč mě a naše sponzory přestali závody v ČR brát, zhodnotil majitel teamu a pilot V.Vitver.

Po první polovině sezóny, tak může SVC Vitver Racing rekapitulovat a to tak, že se Vladimíru Vitverovi podařilo 3x zvítězit a jednou byl druhý. Celkově mu tyto výsledky přináší v absolutním hodnocení kategorie II - průběžné 4. Místo, a tak je zároveň nejlépe umístěným

Čechem. Druhá polovina šampionátu odstartuje třetí červencový víkend na Slovensku, kde se pojede na krásné Slovenské trati v Dobšiné.
vydáno 11. července 2013, autor Vladimír Vitver, přečteno 16 793x

Zdroj: SVC Náchod s.r.o. největší  výrobce tažných zaříení sportovní divize- výroba úprava závodní a doprovodní techniky.  

Zobrazit článek Otevřít galerii Přehrát video
 

SVC VITVER RACING opět v ME a s myšlenkami na americký Pikes Peak

Vladimír Vitver dnes představil svoje plány pro sezónu 2013 a letošní specifikaci Audi WTT-R2...
vydáno 4. dubna 2013, autor Redakce, přečteno 2407x

Zobrazit článek Otevřít galerii Přehrát video
 

VLADIMÍR VITVER převzal ocenění za místo vozidel se střechou ve druhé skupině a je Championem a také je celkově 4 místo v Mistrovství Evropy pro rok 2012

Tečku za letošním šampionátem ME udělalo slavnostní vyhlášení výsledků v Olomouci a za MMČR - Mezinárodní Mistrovství ČR v Pražském Ambassadoru

Letošní pouť SVC Náchod Motorsport po evropských kopcích přinesla výrazný výsledek v podobě celkového 4. místa v rámci hodnocení kategorie 2 pro Vladimíra Vitvera. Rychlost jeho Audi DTM WTTR, byla vidět v průběhu celé sezóny a  v závěrečném hodnocení stačila na umístění v TOP 5.  Ve skupině vozidel ze střechou nad hlavou E2-SH mu patří první místo.. Významný výsledek pro SVC Náchod Motorsport byl oceněn pamětní plaketou při slavnostním vyhlášení výsledků evropského šampionátu od federace automobilového sportu FIA, které se konalo v Olomouci.

SVC Náchod Motorsport dosáhlo také cenného umístnění v MMČR, jako například 2. místo R.Schwan a 3 místo V.Vitver v kategorii E-1 absolutně i když Vlaďovou hlavní prioritou, byl jen evropský šampionát.  SVC obhájilo první místo v Teamové poháru, na kterém mají velikou zásluhu, další velice zkušený jezdci, startující za částečné podpory SVC Náchod Motorsport, Jan Čermák, Martin Novotný,  Edita Prášková,  Jarda Prášek,  Jiří Sedláček, Bohumil Pfeifer,  Jiří Thajmer a mnoho dalších lidí  - Lucie Vitverová,  Lucie Krajčírová, Radek Lux,  Martin Černý, Míra Michl, Patrik Máslo, Lenka Beková, Petr Šolc, Jakub Sýkora a další lidé, starající se o zázemí a doprovod teamu.  

Velký dík a poděkování, patří také partnerům,  bez kterých by se sezona ME FIA nedala odjed.


SVC Náchod Motorsport, si tímto dovoluje, krátce zrekapitulovat své hlavní  úspěchy  k ukončení své oficiální činnosti v MMČR k datu 21.12.2012. Za sedmiletou činnost v českém a evropském motosportu, kde napříč motoristickými disciplinami patří k nejlepším v ČR. Pokud si připomeňme jen některá celková umístnění, dva tituly MMČR z Rally, 1 z Okruhů, 2 a 3 místo v ME – FIA CUPU, 1 nísto ME FIA ve skupině E2-SH a 4 absolutně.  Dva tituly a jedno druhé místo v soutěži teamů v MMČR, včetně teamových titulů v KWBT- (LMBC). Vozy postavené či upravené v dílnách SVC Náchod dle předpisu FIA, patří mezi evropskou špičku. To vyplívá jak z výsledků - dvoulitrová auta kralují, ve všech disciplínách,  již několik let a výsledky s Audi DTM, byli vysoko ohodnocený i od společností ABT Sportline a Audi Motorsport, kde se spolupráce rozvíjí i na vzájemných dodávkách dílů.

Při vyhlášení samozřejmě Vladimír Vitver se svými nejbližšími nechyběl a ti ho společně se soupeři obdarovali potleskem při přebírání cen za letošní výkony na evropských tratích. Obtížná premiérová sezóna mezi evropskou elitou, sebou přinesla mnoho nového a náročná sezona a působení teamu je u konce.
vydáno 1. prosince 2012, autor Vladimír Vitver, přečteno do 2021   52 117x

Zdroj SVC Náchod Motorsport M. Michl

Zobrazit článek Otevřít galerii Přehrát video
 

SVC bylo při vyhlašování výsledků MMČR a MČR 2012 hodně vidět

Závěr roku tradičně patří zhodnocení uplynulé sezóny. V Ústí nad Orlicí byly předány ocenění za MMČR a MČR v závodech automobilů do vrchu.

Sezóna Mezinárodního Mistrovství České republiky a Mistrovství České republiky v závodech automobilů do vrchu 2012 je již několik týdnů u svého konce. SVC Náchod Motorsport měl v domácím mistrovství několik želízek v ohni. Při slavnostním vyhlášení v Ústí nad Orlicí byly oceněny dosažené výsledky jednotlivých jezdců týmu i společného týmové úsilí v roce 2012.


Tradičně nejlépe obsazená skupina volně upravených cestovních vozů E1 čítala hned pět stálých jezdců v barvách náchodského týmu. Dobré výsledky v průběhu celé sezóny přinášely pravidelně body do celkového hodnocení šampionátu nejen jezdcům, ale i týmu SVC Náchod Motorsport. Edita Prášková, Martin Novotný, Roman Schwan, Vladimír Vitver a Jan Čermák se za dobře odvedenou práci za volantem svých závodních speciálů zasloužili o vítěznou trofej v kategorii 1 pro nejúspěšnější tým českého šampionátu a do týmové vitríny slávy tak přibyl Pohárů týmů za rok 2012.


Jednotlivých úspěchů dosáhli jezdci SVC i v rámci Mistrovství České republiky, tedy v hodnocení skupin a tříd. Těžiště letošního zdaru se nacházelo ve skupině E1. V celkovém hodnocení skupiny se na druhém místě umístil Roman Schwan s Renaultem Clio Williams. Jeho účast v kompletním programu šampionátu a pravidelný bodový přísun přinesli v silné konkurenci stříbrný úspěch. O stupínek níže byl oceňován Vladimír Vitver za své výkony s Audi WTT-R DTM. Třetího místa v hodnocení skupiny E1 dosáhl i přes vynechaný závěr sezóny, když zcela přesunul své síly na evropský šampionát.

Edita Prášková a trofej za druhé místo ve třídě E1-2000

V hodnocení tříd skupiny E1 slavil SVC Náchod Motorsport triumf ve třídě E1-2000. Roman Schwan a Edita Prášková obsadili první dvě příčky před třetím Bohumilem Pfeiferem. V nejrychlejší třídě E1+2000 zaznamenal druhé místo Vladimír Vitver za vítězným Danem Michlem. I zde ovšem hrál roli vynechaný závěr sezóny.

Po slavnostním večeru domácího českého mistrovství čeká nyní na SVC Náchod Motorsport další oceňování výsledků letošní sezóny, tentokrát za dosažené umístění v Mistrovství Evropy. To se odehraje první listopadový víkend v Olomouci.
vydáno 21. října 2012, autor Vladimír Vitver, přečteno 24 422 x

Zobrazit článek Otevřít galerii Přehrát video
 
                                                                                    kopie s původního webu - vydáno 11.11 2011, autor SVC TEAM , přečteno do 2021 - 250 543x 
Nový rok, nové výzvy, nový závodní speciál… Spokojenost a sžitost s vozem Lotus WR9 byla nepochybná. Ale jako vše, tak i motosport jde každým rokem dál a dál. To přimělo Vladimíra Vitvera v roce 2011 pořídit nové koníky pod kapotou. Po zkušenostech s Lotusem mu zůstal věrný v podobě závodního speciálu Lotus WR12. Díky výsledkům přicházeli i další nabídky a tak došlo na pár okruhových závodech ke spojení 2 týmů - Rock Robots + SVC Group Vitver rating v jednom úžasném závodním speciálu Pagani Zonda GR V12. Se svými Lotusy dále objížděl okruhové i kopcové závody s opět krásnými konečnými výsledky.

MMČR – 2 místo absolutně, 2 místo v kategorii I, 1 místo ve své třídě E1>2000
Fia Cup – 3 místo absolutně, 1 místo ve své třídě E1>2000
MMČR Team Trophy – 1 místo celkově
MČR – 2 místo ve skupině E1>2000
zdroj - wmax
Zobrazit článek Otevřít galerii Přehrát video
 
Mistr Mezinárodního Mistrovství České republiky v závodech dovrchu a 1 místo pro team SVC Náchod Motorsport v teamové soutěži pod AČR v závodech do vrchu.
Zobrazit článek Otevřít galerii

Publikováno 01.11.2009

 
Závod Trento Bondone Italie 

Zdraoj Wmax
Zobrazit článek Otevřít galerii Přehrát video

Publikováno 24.09.2009

 
S ˏmazlíkemˊ Lotusem WR9 přejeli i do dalšího roku 2009, ve kterém spolu dále objížděli tratě závodů do vrchu i těch okruhových. Jeho první závodničky udělali radost novým majitelům. Vladimír se umístil v závodech MMČR na 14 místě celkově a ve své třídě E1> 2000 na místě 1 a v závodech MČR ve skupině E1 na 3 místě celkově.
V tomto roce také neodmítnul nabídku a svezl se na okruhu v závodním speciálu Radical a BMW.
Zdroj informací Wmax
Zobrazit článek Otevřít galerii Přehrát video

Publikováno 02.08.2009

 

O víkendu 2.- 3. srpna se jel další závod série KWBT Internationa u slovenských Bánovců nad Bebravou, konkrétně pod památníkem národního povstání zvaném Jankov Vŕšok. Tohoto závodu se zúčastnilo na 100 závodníků KWBT a na 50 jezdců Slovenského mistráku.

Členy Teamové trofeje jezdící tento seriál závodů ve složení Jarka Molnárová, Tomáš Bek, Martin Šípek, Tonda Daniel, doplnil pro tento závod Vladimír Vitver s WR-9 a Jan Čermák s Renaultem Clio RS jezdící v sezoně 08 seriál MMČR.

Sobotní trénink a první závodní jízda se vyznačovala překrásným počasím, členové teamu absolvují v této sezoně tuto trať již podruhé a mají ji řádně přečtenou, což bylo ale naopak slabinou V.Vitvera, který má za první závod napsáno v kolonce "nepřítomen" . Členové teamu obsadili po první jízdě všechny přední pozice, jak ve třídách, tak i absolutně.

Ve druhé jízdě zamíchalo pořadím počasí, kdy po odjetí vozů skupin S začalo silně pršet a vše bylo jinak.

- Jarka Molnárová, která se svojí Škodou Felícíí již tradičně pojíždí dalece silnější vozy své kupiny, skončila na třetím místě v E1-1400, první v dámské trofeji a 12. v absolutním pořadí.

- Nejrychlejším jezdcem týmu sobotního dne byl Jan Čermák, jež s velkým náskokem vyhrál třídu S-2000 a skončil celkově na krásném 7. místě absolutně. Tomáš Bek v S-2000 závod nedokončil.

- V.Vitver neměl přesné informace o soupeřích jedoucích před ním v druhé jízdě díky průtrži deště, která přišla těsně při jízdách E1-2000, tak zariskoval a jel v druhé jízdě na vodě, opět na absolutní pořadí. Jenže dvoje hodiny s jedním couváním nestačili na víc než 2. místo ve
skupině a 25. celkově. Tohoto zaváhání využil Tomáš Bek a skvělou jízdou na vodě se posunul na první místo skupiny E1- 2000 před V.Vitvera a celkově skončil 18. Marian
Patrovič, který zde měl také pořadatelské povinnosti, uzavíral trojici nejrychlejších ve třídě
E1-2000 a celkově skončil 31. Na pátém místě ve třídě a na 41 místě celkově, skončil s krásným Fordem Escortem Rostislav Pilař, kterého po celý víkend trápilo obutí vozu, a to mu nepovolovalo myslet na lepší umístnění.
Jeho vozidlo je stejně jako Tondy Daniela postavené pro skupinu A, a tak má také váhový a výkonový handicap proti vozům E1, které startují v seriálu KWBT.

- Třídu E1+2000 vyhrál Martin Šípek, který přijel na Jankov Vršok s cílem probojovat se na první místo v absolutním pořadí celého šampionátu, jako jediný z jezdců startujích na vodě se probojoval do TOP 10 a absolutně byl 8. hned za J.Čermákem (ten jel ale ještě za sucha),
záda mu kryl Tonda Daniel, který skončil v E1+2000 druhý a celkově na 15. místě.

Nedělní ráno bylo opět slunečné a tak se mohla již zmiňovaná trojice znovu pustit do bojů o absolutní umístnění. Teamová strategie velela 1. M Šípek, 2. V.Vitver , 3.M.Zmeškal. Na Dallaru M.Zmeškala to nestačilo, a tak bylo pořadí nakonec přesně obrácené a to 1. M. Zmeškal, 2. V. Vitver, 3. M Šípek.

- Jarka Molnárová si opět dojela pro třetí místo v E1 -1400, první v dámské trofeji a 27. absolutně.

- Jan Čermák po sobotních skvělých časech zvolnil a kontroloval si pozici na prvním místě skupiny S-2000 a 22 absolutně, Tomáš Bek obsadil třetí místo a 28. absolutně

- Vladimír Vitver obsadil 1. místo ve skupině E1-2000 a 2. absolutně, Tomáš Bek byl druhý ve třídě a 7. absolutně, Marian Patrovič skončil na pátém místě ve třídě a 19. absolutně. *Rostislav Pilař* (OZZY) skončil 7. ve třídě a 21. absolutně.

- Martin Šípek obsadil 1. místo ve skupině E1 -2000 a 3. absolutně, Tonda Daniel byl druhý ve třídě a 10. absolutně. Trápil se s kulisou řazení, tím pádem nemohl řadit dle svých představ, a proto je jeho druhé místo ve třídě opravdu velkým výkonem.

Závod KWBT byl spojen i se závodem SAMŠ a závodem Evropské střední zóny, a tak se čekalo jak toto spojení dopadne. Ukázalo se, že při trochu dobré oboustranné vůle, se dají tyto podniky pořádat a také, že vše bude ku prospěchu motoristického sportu.

Co nato V.Vitver: Členové teamu ukázaly svoji sílu, jak jezdeckou, tak technickou a po oba dva dny nedali sebemenší šanci ostatním teamům, pomyslet na to, že by mohly členy teamu nějak dostihnout. Tímto bych jim, chtěl poděkovat za předvedené výkony a prezentaci značky Výrobce tažných zařízení SVC Náchod.

Dalším podnikem pro MMČR je Lanšrounský Laudon 30.08.2008 o týden později je naplánovaný odjezd V.Vitvera s Lotusem WR-9 do Italské Pedavena Croce d'Aune a jezdci KWBT Internacionál nají v tomto termínu závod ve Vsetíně a tak se team zase rozdělí.
Na tyto podniky si Vás Dovolujeme uctivě pozvat.
vydáno 13. srpna 2008, autor SchemberaM, přečteno 2876x

SVC Náchod Motorsport

Zobrazit článek Otevřít galerii Přehrát video
 
Seriál Závodů automobilů do vrchu B+B Elektro Cup pokračoval dalším podnikem ve východočeském Hronově.
Pořadatelství se opět po loňské úspěšné premiéře ujal tým RTM bratří Machů.

Bohužel nepřijelo hodně předních jezdců jako například Kožmín, Kočiš, Nesvadba nebo Široký, a to jak z důvodu technických problémů vzhledem k rychlému sledu závodů nebo z taktických důvodů, kdy jezdci využili možnosti škrtání a to před vrcholem sezóny, který bude závod v Berouně.
Přesto se vytvořilo zajímavé startovní pole, kdy polovina jezdců startovala v tomto seriálu poprvé. Prezentovat se na domácí trati využil i Vladimír Vitver, Martin Krejsa a Tomáš Bek. Za zmínku jistě stojí návrat Josefa Srnského jr. za volantem krásné Škody 130LR, i když premiéra nedopadla nejlépe.
Na start se tak postavilo za proměnlivého počasí 88 jezdců. Smolařem sezóny je jistě Michal Slováček, kterému se ani na šestý pokus nepodařilo spatřit cíl a ještě to odnesl plot místního chalupáře.

Nový rekord trati ustanovil Vladimír Vitver na speciálu WR 9/1,postaveným v nedalekém Náchodě ve firmě pilota SVC Náchod časem 1:03,98.
Nikoho již po loňské premiéře nepřekvapilo neskutečné množství diváků podél trati, kteří odcházeli spokojeni, jako většina jezdců.

SE -1400
Zde se sešla velmi početná konkurence, po celý víkend kralovali domácí jezdci RTM Motorsport. V sobotu vyhrál Radek Jakubský a v neděli Petr Topolárek, konkurovat stačili pouze bratři Mezsárošové.
SE-1600
Nezvykle chudé bylo startovní pole v této třídě. Radek Chamola opět přesvědčivě zvítězil. Poprvé na bednu se dostal Lukáš Oplalecký a to v neděli 3. místem. Petr Tvaroh byl dvakrát druhý.
SE-2000
Také v této třídě byla účast nižší než obvykle. Hned první letošní start proměnil ve vítězství Jarda Winter. V neděli pak zvítězil Petr Černý. Na bednu se jednou dostal i Lukáš Šrajer a Václav Koreš.
SE+2000
Skvělou konkurenci doslova převálcovala Dana Komárková, zejména čas na vodě byl neuvěřitelný. Pěkně se prezentoval novic seriálu Jan Kvasnička / 4+2 místo/. Dobrý výkon podal také Martin Moravec. V sobotu překvapil druhým místem Ivoš Holan, který v málokteré jízdě neměl krizovku.
E1-1400
Radim Mach nemá konkurenci, tak za zmínku stojí dvě vítězství i pěkné místo v absolutním pořadí. Milan Andruchovič potvrdil své kvality dvěma druhými místy, o které musel tvrdě bojovat s Mírou Havrdou i navrátilcem Janem Trnkou.
E1-1600
V konkurenci devíti vozů nestačil Karel Patočka překvapivě po oba dny na Víťu Novotného a musel se spokojit se stříbrem. Jednou byl třetí Petr Krejsa a jednou Luboš Čadek.

E1-2000
Na startu se sešli velice kvalitní jezdci včetně domácích pilotů včetně Vládimira Vitvera na krásném speciálu WR 9/1. Ten ale startoval jen v sobotu a to z důvodu že on a jeho tým v pondělí odjížděli na slavný závod do Italského Trento Bondone, který je součástí mistrovství Evropy FIA. Přesto s tímto speciálem stanovil na této a vlhké trati nový rekord bez rozdílu tříd a vyhrál celkově. Nedělní umístnění tak přenechal dalším jezdcům a v neděli vyčlenili revizi vozu před Italii.  Tomáš Bek předvedl také výborný výkon a po sobotním 2 místě bral v neděli 3. místo. Také Martin Krejza na Fabii TDI zajel velmi slušné časy, bohužel jen v sobotu. V neděli byl spokojený i Miloš Lang (2. místo).

E1+2000
Jedenáct vozů v nejsilnější třídě mluví za vše. Souboje o pódium sváděli zejména Komárek, Kobrle, Kotrba, Patera, Hrobský a Košek. Za Komárkem skončil druhý Tomáš Košek na kvalitně připraveném VW VR6 a Paterou, v neděli pak Patera a Jan Kobrle.
H-1300
Tuto třídu opanoval zkušený matador Josef Srnský a jasně po oba dny zvítězil. Znepříjemnit mu to chtěl jeho syn, který předvedl krásnou Š 130LR, ale menší požár vozu ho vyřadil z boje v sobotní první jízdě. Druhý tak byl jednou loňský Mistr Jirka Hanilec a jednou Luboš Krameš.
H-1600
Jasně vyhrál Jaroslav Vosmek na krásné Š 130LR s motorem 1400ccm. Pavel Maier byl stejně jako Vráťa Linka druhý a třetí. Za zmínku stojí účast Petra Ungráta na Moskviči 2140 v perfektním, původním stavu.
H+1600
S napětím se čekalo, jestli se konečně podaří Vencovi Rollovi pokořit zkušeného Ivo Krále. Opět se nestalo, i když tentokrát s trochou smůly na počasí. Velmi zrychlil Martin Slezák na BMW 2002 a zejména na suché trati se začal přibližovat čelu třídy. Petr Mužík na Datsunu 240Z předvedl standardně pěkný výkon – 3. a 4. místo.


Závěrem všechny příznivce vrchů zveme na vrcholný podnik sezóny s účastí 150 jezdců, včetně mnoha legend a hvězd této discipliny. 
Zdroje Edda Cup / SVC Náchod 

 
Zobrazit článek Otevřít galerii

Publikováno 31.12.2008

 
Klasický závodnický kalendář - trochu jinak kalendář je známej a tak něco z focení 
Zobrazit článek Otevřít galerii
 

K ukončení sezony SVC Náchod a BP Autosport Bruntál            vydáno 2. ledna 2009, autor vitverV, přečteno  k 2021  52 560x

  Tak jak vše začalo před sezonou 2008, tak i vše skončilo ve FERRARI Baru v Bruntále.
6. prosince 2008 se za účasti jezdců, mechaniků, přátel a manželek uskutečnilo rozloučení se sezónou 2008. Zároveň se u této příležitosti uskutečnil volný závod na motokárách.  Pro zúčastněné byl připravený bohatý raut s občerstvením a o dobrou zábavu se starala příjemná reprodukovaná hudba, včetně projekce sestřihů ze závodu V.Vitvera a M Šípka. Kapitolou samou pro sebe byl volný závod na motokárové trati, kde je potřeba vyzdvihnou výkony L. Vitverové a Ž. Packové, dále pak mechaniků H. Molnára, M. Černého tak i ostatních členů zůžastněných teamu. O pěkné poháry se svedl boj mezi R. Vodičkou, J. Čermákem, M. Novickým, T. Bekem, T. Danielem ……….
Nakonec, ale byla pro všechny tou největší odměnou dobrá nálada.
Tímto bych chtěl také poděkovat jezdcům a to jmenovitě Tondovi  Danielovi, Tomáši Bekovi, Jarce Molnárové, Martinu Šípkovi, Marianu Patroviči, Rostislavu Pilařovi, za získání druhého Teamového titulu v KW BERG TROPHY  po sobě.
 Dále pak Jaroslavu Čermákovi a Martinu  Šípkovi za reprezentování SVC Náchod, s.r.o.  na tratích a závodech Evropského šampionátu, včetně  Mezinárodního Mistrovství ČR. Výkony jezdců a vozidel WR-9 Lotus, Clio III RS, Renaultu Clio II, BMW  M30, BMW M36, Fordu Escortu RS, Škodě Felícii,  patřili vždy k ozdobám na závodních tratích. Také je potřeba vyzdvihnout práci mechaniků jako třeba Martina Černého, Karla Knopa, H. Molnára, Saláma a všech dalších, kteří měli na těchto výsledcích svůj velký podíl.
Zároveň bych rád touto cestou poděkoval, všem jednotlivým partnerům za podporu, jak materiální, tak finanční. 
V roce 2009, kde se již SVC Náchod, nebude zúčastňovat Teamových soutěží, ale zaměří se jen na podporu svých dvou prototypů. Přejeme, všem závodníkům a jejich doprovodům, mnoho úspěchů a štěstí v roce 2009 jak závodních tak soukromích
Pěkný Nový rok přeje za SVC Náchod Motorsport  V.Vitver s rodinou
 
Zobrazit článek Otevřít galerii

Publikováno 10.09.2008

 

Ve dnech 06-07.09.2008 se náš team zúčastnil závodů v Italské Pedaveně.

Ve čtvrtek se náš SVC Motorsport  Team rozložil na spodním parkovišti závodních strojů, kde jsme byli příjemně přivítáni pořadateli. Závodu se team zúčastnil jen s vozidlem  Lotus WR9, civilní verze Opel WR-10 sloužila pro trénování před závodem.  Nutno podotknout, že toto vozidlo se natolik  zalíbilo místnímu policejnímu šerifovi,  že jsme měli při trénování velice příjemné výhody, dokonce nás při trénování doprovázeli, či nám uzavírali úseky tratě na motorce. Jak to hodnotil jezdec??
- To je snad poprvé, co mě policie nenahání, ale pomáhá, již rozumím sloganu "Pomáhat a chránit". Za odměnu jsem Šerifa svezl po celé trati a dal si s ním Capuccino se sklenkou vína.
Slavnostní zahájení bylo v příjemném a přátelském duchu zakončené rautem s italskými specialitami. Ty se málem staly osudné pro V.Vitvera, který prožíval  v sobotu  střevní potíže a bylo zábavné sledovat, co vše si dává do závodničky při startech  do měřených tréninků.
Sobotní tréninky proběhly vcelku hladce a celkové 3. místo ve třídě bylo jen tak pro pocit z předních pozic. Šetřil jsem si nové gumy do závodu a trénink jsem jel na starých gumách,  jednu horní  pasáž čtyř vraceček jsem jel krokem z důvodu oleje na trati. Jsou tam velké rezervy, ale nemá význam udělat v tréninku chybu a zbytečně riskovat. Soustředil jsem se jen na  správnou orientaci po trati a nájezdy. Zaútočíme v neděli, jede se jen jedna jízda, a tak do ní dáme vše. Jsem přesvědčen, že hodně zrychlíme, trať mi velice sedí - komentoval pro místní televizi V.Vitver po tréninzích.
V neděli se nad Pedavenu snesly velké mraky s mlhou a bylo jasné, že závod bude jedna velká loterie.  Co se ale přihodilo na startovní čáře, předčilo naše očekávání a nakonec jsme se do závodu ani nedostali. Vše popisuje níže zaslaný dopis organizátorům.Vážený Pane, Paní.
  Reaguji  jako soutěžící - SVC Náchod Motorsport  (startovní číslo 92) - a zároveň jako jezdec  na to, že jste nás nepustili do nedělního závodu.
Chci Vás upozornit, že jste nepřipustili  vozidlo,  které bylo připraveno pro ředitele závodu 35 min. před odstartováním závodní jízdy.  Dále pak na základě zmatku, který byl s přezouváním kol vozidel nižší třídy  pomalu až na přípravné čáře,  jsme byli ve skutečnosti  k dispozici řediteli závodu dalších 30 min,  ve vzdálenosti max. 15-20m od přípravné čáry startu a čekali na pokyn organizátora,  kdy máme najet.
U toho nám ještě nabourali  do závodního auta mechanici se čtyřkolkou, kteří přezouvali  vozidlo jedoucí třídu E1-1600. Vše je zadokumentované, podstupuji podklady a videozáznam ze dvou kamer na voze s protestem  Vám a činovníkům FIA.
Organizačně jste následný déšť na startu nezvládli a nás poškodili.  Nemohu se zbavit pocitu potom, co jsem viděl startovací proceduru dalšího českého závodníka, a vaší snahu, aby i on neodjel do závodu, že to byl Váš záměr. Je to škoda, jinak se nám u Vás moc líbilo. Prostředí,  trať, super  lidé, to je fantastický zážitek. Tím i děkujeme fanouškům za přijetí a podporu jak na trati, tak i v depu. Zvláště pak děkuji  lidem za zájem, proč jsme nestartovali v nedělním závodě.  Je vidět, že Itálie si závodních aut váží, opravdu mě to moc potěšilo a ještě jednou děkuji.

PS: Pro managera  teamu  Cesare BRUSA  (st.č.77), pokud se bojíte přímé konfrontace a závodu na trati a musíte se snížit k tomu,  co jste v neděli předvedl, tak se ptám proč závodíte??? Závod je o tom, že se závodí na trati, nikoliv před startovní čárou. Pokud budete chtít, tak vám nějaké poháry koupím a pošlu, můžete si je dát třeba na krb a říkat si, jaký jste dobrý závodní team,  který vyhrává před startovní čárou, kde se podle zbaví konkurence.
vydáno 10. září 2008, autor vitverV, přečteno 2874xPedavena 2008 - tisková zpráva SVC Náchod Motorsport.

Tiskovka SVC Náchod
Martin Černý
podklady SVC Náchod

 
Zobrazit článek Otevřít galerii

Publikováno 06.07.2008

 

V uplynulém víkendu se konal závod do vrchu, který je nejen součástí Mistrovství ČR, ale i Mistrovství Evropy. Zavítali jsme tedy na tři dny do Šternberka.
                                                                                                                                                                                    yydáno 6. června 2008, autor SchemberaM, přečteno 2 3274x

Jako první nedočkavec dorazil Martin Šípek, jehož autobus nocoval v depu již ze čtvrtka na pátek. Den před závodem jej doplnil obytný vůz s návěsem Vládi Vitvera a zjevili se i ostatní členové týmu (mechanici). Stany byly rozbity přesně v centru dění, uprostřed depa, odkud bylo blízko skoro všude, hlavně do depa a k občerstvení - k rozhlasu už to tak blízko nebylo.

Sobotním tréninkem skončil závod pro Tondu Daniela, kterému vypověděl motor. Nadějí bylo, že Tonda tréninkovou jízdu dokončil, takže pokud by se mechanikům zadařilo vyměnit za odpoledne a noc hnací agregát, mohl v neděli nastoupit do závodních jízd. Bohužel se tak nestalo :(

Martin Šípek celý víkend laboroval s nastavením podvozku a stále nemohl najít to (pro sebe) optimální nastavení. Rady mu poskytoval i dvojnásobný mistr Evropy - brněnský Robert Šenkýř. Pro Martina to znamenalo ve finále časy 3:37.81 a 3:36.95, což v součtu stačilo pouze na 8. místo ve skupině a 6. místo ve třídě.

 
Nejlépe se vedlo o víkendu Vladimíru Vitverovi, který s časy 3:37.89 a 3:36.40 skončil na 7. místě ve skupině E1 a druhý ve třídě E1-2000. Nutno podotknout, že ve třídě ho porazil pouze Dan Michl, který je s dvoulitrovým vozem nedostižitelný i pro mnohem silnější vozy (např. Davida Komárka, Milana Kašpárka, Marka Rybníčka). Ovšem Vláďa nedostal druhé místo zadarmo, v první sobotní tréninkové jízdě se pral s řazením, mohl řadit pouze druhý a třetí rychlostní stupeň, čehož příčinou bylo vadné spojkové ložisko. Společně s Martinem Černým si udělali mezi první a druhou jízdou rozborku a sborku půlky vozu, aby dostali ven celou převodovku a vadný díl mohl být vyměněn. Díky šílenému protahování časového harmonogramu se chlapci stihli kromě výměny ložiska mezi jízdami i najíst a napít (nealko, samozřejmě) a do druhého tréninku již náchodský Vladimír Vitver se svým vozem WR-9 nastoupil. Vláďovi pomohl k úspěchu jistě i nový talisman.
Ve finále to byl pro náchodskou stáj SVC Náchod Motorsport povedený i nepovedený víkend, kladem bylo jistě velmi pěkné počasí a velký zájem diváků o vozy týmu. S úsměvem vzpomínám na dotaz jednoho diváka, který byl lehce pod vlivem, jestli by se dalo s WéeRdevítkou jet i na dovolenou k moři :)

Příštím závodem, kde tým nastoupí v plné sestavě, bude daleká Dobšiná (hledejte pod Popradem).

Zpracoval: Milan (M3) Schembera
Zobrazit článek Otevřít galerii

Publikováno 26.05.2008

 

Ve dnech 25.-26.5.2008 se konal další závod MČR a rakouského poháru na trati Ústecké 21, která patří mezi technicky nejnáročnější nejen u nás.

vydáno 1. června 2008, autor svc , přečteno do 2021 32 343xSVC Náchod Motorsport na Ústecké 21.
Rekordní počet téměř 120 startujících byl předzvěstí velmi pěkných soubojů.

Tým pod vlajkami SVC Náchod reprezentovali jezdci ve složení: Vladimír Vitver WR9, Jan Čermák Renault Clio RS, Martin Šípek a Tonda Daniel oba na vozidlech BMW M3.

Sobotní ráno po pátečním dešti mělo být seznamovacím, a však již zmiňovaná náročnost trati si během celého víkendu vybírala svou daň. Vlhkost si ukázala prstem i na jednoho z našich jezdců a to na Vláďu Vitvera s jeho specialem WR9 u něhož to byl spíše důsledek únavných příprav na WR9 a Cliu RS. Jan Čermák startoval ve sk E1-2000 v sobotu dokončil závod s nejrychlejším časem 2:26,410 na 50.místě celkově a 6.místem ve skupině.Odbyl si tak svůj debut v MČR a do neděle nastupoval s dobrým pocitem a cílem zrychlit.

Martin Šípek se pustil do bojů ve skupině E1+2000 . První závodní jízdu oproti tréninkové zlepšil o 12s na hodnotu 2:11,070 což byla i hodnota Martinova nejrychlejšího času soboty. V součtu obou jízd Martinovy připadlo krásné 15. místo celkově a 5. ve skupině.

Tonda Daniel začal sobotu opatrně ale v průběhu dokázal zastavit čas na hodnotě 2:18,970 což mu zaručovalo v součtu dvou jízd stupně vítězů ve skupině A+2000. Tonda uzavřel sobotu krásným druhým místem ve skupině.

Do nedělního rána nastupoval náš tým opět v plné sestavě, kdy se mechanikům povedlo opravit  WR9.

Vláďa nastoupil na start 1. tréninku a časem 2:16,090 naznačil na jaké příčky hodlá ve skupině E1-2000 útočit. Během celého dne byl jeho hlavním soupeřem v časech jezdec Igor Drotár na Škodě Octavii WRC, kterou dokázal porazit v součtu jízd o 0,040s. Shodou okolností, v minulosti Team SVC Náchod Motosport debutoval v motosportu s touto Octavií WRC a stal se s ní dvakrát Mistr ČR , hodnota nejrychlejšího času nakonec zněla 2:11,700. Vláďa skončil ve skupině 3. kdy mu druhé místo uteklo o 0,4s.

Jan Čermák do první závodní jízdy ubral 2 vteřiny oproti nejrychlejšímu času ze soboty a v 2. jízdě další vteřinu. Jeho nejrychlejší čas tedy byl 2:23,960 což bylo známkou, že si začíná s Cliem rozumět. Tady se nemohu nezmínit o kvalitách domácího jezdce, jel s vozem připraveným původně pro seriál KWBT v kategorii S- tedy produkčních vozu, což má hodně daleko k vozům E1. Vozidlo váží 1150kg a je použita sériová převodovka. Mohl jet sice v kategorii E1-H, kterou by s přehledem vyhrál, ale tam bylo přihlášeno jen jedno vozidlo a tento výsledek by neměl hodnotu. Honza zabojoval ve třídě E1 a nechal za sebou i několik mnohem rychlejších vozů i v celkovém hodnocení třeba BMW,  byl rád, že se dokázal prosadit i se slabším vozem a předvést domácímu publiku své schopnosti.  

I v neděli si ukázala záludnost trati na jednoho člena našeho týmu ale tentokráte na Martina Šípka, který se v zápalu boje dopustil v 1. závodní jízdě drobné chyby na výjezdu jedné ze zatáček po akceleračním smyku,  to pro něj znamenalo konec Ústecké 21 a perný týden pro něj a mechaniky (Vitanu, Salama a další)  před dalším závodem Ecce Homo.

Tonda rozjel neděli opět dobře, v 1.závodní zatáhl a hodnota času byla 2:15, 750 což byl Tondy cíl a hlavně ukázal že se stále s M3 zrychluje.V součtu dvou jízd to bylo pěkné 3.místo ve skupině A+2000.

Autor - Jan Čermák a SVC NáchodMotorsport

 
Zobrazit článek Otevřít galerii

Publikováno 29.04.2008

 
V sobotu a neděli se uskutečnil první letošní závod KW Berg Trophy Internati

Tisková zpráva SVC Náchod Trophy Team                                  vydáno 29. dubna 2008, autor SchemberaM, přečteno do 2021  2506x

onal v jihomoravských Násedlovicích, kde nesměl chybět ani SVC Náchod Trophy Team, který s malými změnami v jezdeckém obsazení, bude bojovat o obhájení titulu. V roce 2008 tedy bude bojovat o titul nejlepšího teamu roku pod vlajkami SVC Náchod : Martin ŠÍPEK , Antonín DANIEL, Tomáš BEK, Jarka MOLNÁROVÁ a Marian PATROVIČ. Martin Šípek s vozem BMW M3 VPT se pustil tvrdě a nekompromisně do boje s formulemi o absolutní pořadí a v sobotu po obou jízdách obsadil 2 místo za Milošem Zmeškalem o 0,026 sekundy. Na nedělní závody jsme udělali maximum pro dosažení absolutního vítězství, ale Miloš Zmeškal nehodlal přenechat formulovou pozici kapotovanému vozu a přes noc dopravil silnější formuli. Martin byl tedy opět druhý, ale rozdíl času na prvního Zmeškala nepovažujeme za veliký. Mile nás překvapila cena za sobotní nejrychlejší plechové auto, a to pečené selátko. Antonín Daniel se po krátkém testování v Maďarsku s BMW M3 stále sžívá a mechanici neustále dolaďují. Každou jízdou jsme něco ladili a stále se zrychlovalo až na hranici času 1,09 min. jež si Tonda dal za cíl, zajet s tímto 1248 kg vážícím áčkovým BMW. Absolutně tedy postoupil na 6 místo, v kategorii E1+2000 obsadil 2 místo. Tomáš Bek v sobotní první jízdě zajel nejrychlejší čas ve třídě E1-2000 a soupeřům naznačil že přes zimu nejedl jenom mrkev ale i pracoval na výkonu svého Clia. Při svozu do depa došlo k poruše v rychlostní skříni a Tomáš pro tento víkend dozávodil. Další členkou SVC Náchod Trophy Teamu je Jarka Molárová, jež se pustila na násedlovický kopec s vozem Škoda Felicia ve třídě E1-1400. V sobotu dosáhla na 6 místo a v neděli se probojovala až na příčku čtvrtou. SVC Náchod Trophy Team můžeme taky nazvat mezinárodní , neboť jsme přivítali do týmu Slovenského matadora Mariána Petroviče s vozidlem BMW 320 iS jež bude pretěkať ve třídě E1-2000. V sobotu tuhle třídu vyhrál a v neděli obsadil druhé místo. Celkově to byl velmi podařený víkend, počasí vyšlo na jedničku, organizace bezproblémová, takže se těšíme na další závody v Bánovcích nad Bebravou.
Zobrazit článek Otevřít galerii

Publikováno 24.04.2008

 

Dne 22.4.2008 představil v motokárové aréně Ferrari v Bruntále BP Autosport Racing Team a SVC Náchod Motorsport svoji techniku pro nadcházející sezónu.

                                                                                                            vydáno 24. dubna 2008, autor Redakce, přečteno do 2021 42 770x

Do krásného prostředí bruntálské půjčovny motokár přijel představit zbrusu nový stroj WR9 náchodský Vladimír Vitver a místní bruntálský závodní team představil hned tři vozidla BMW M3 v různých specializacích. Vladimír Vitver se v letošní sezoně bude účastnit kompletního okruhového seriálu a Mezinárodního Mistrovství ČR závodu automobilů do vrchu. Bruntálský team BP Autosport vedený Martinem Šípkem se zúčastní několika seriálů závodů automobilů.
Martin Šípek a Ing. Antonín Daniel pojedou kompletní seriál KW Berg Trophy International a kompletní Mezinárodní Mistrovství ČR závodu automobilů do vrchu, vybrané závody Mistrovství Evropy a vytrvalostní závody na okruzích. Těšíme se na viděnou na našem prvním letošním závodě již tuto sobotu v Násedlovicích.

Zobrazit článek Otevřít galerii

Publikováno 11.04.2008

 

Dne 11.04.2008 se uskutečnilo testování vozu WR9 před Hungaroringu. vydáno 13. dubna 2008, autor Vitver V.
                                                                                              přečteno so 2021  223 512x
9 před odjezdem na 1 závod MMČR v Maďarském

Zobrazit článek Otevřít galerii
 

Slavnostní Vyhlášení KW Berg Trophy - 17.listopadu

17. listopad napovídá,že se tento den něco velkého událo. Již se ani nepamatuji,jak jsme cinkali po ulicích a náměstích klíči, skandovali různá hesla jako „Havel na hrad“ a podobně. To je již minulost,na kterou si již ani nevzpomenu, mé děti na mě koukají nechápavě a tak si dovolím přejít k něčemu důležitějšímu.

Musíme žít v současnosti a tou je v tomto datu předávání cen mezinárodního seriálu závodů do vrchu ,, KW BERG TROPHY Internacionál“, kde SVC Náchod Motorsport vyhrálo prestižní TEAMOVOU TROFEJ.
Za získáním této trofeje stojí velká dřina a soudržnost všech závodníků, mechaniků, včetně doprovodů, kteří o tuto trofej bojovali.
Team byl vždy na závodech o den dopředu, aby se závodníci včetně doprovodu zodpovědně připravili na závodní víkend.

Tady je potřeba také vzpomenout, že vozidla a zázemí závodníků, kteří se účastnily teamové soutěže, vždy patřila v depu, tak i na trati k těm nejhezčím a nejrychlejším.

Složení vítězného teamu Teamu SVC Náchod Motosport a další jednotlivé úspěchy

Martin Šípek BMW M3 VPT
Tomáš Bek Renault Clio Sport II
Tomáš Bek Renault Clio Sport RS II
Vladimír Vitver   Renault Clio RS III
Rostislav Pilař Ford Escort RS 2000

Martin Šípek jedoucí v této sezóně s novým vozem BMW, vyhrál svoji skupinu E 2000 + celkovou skupinu E1 a BMW Cup, předváděl velice vyrovnané jízdy, kde proháněl formulové vozy. Jeho souboje po celou sezonu, až do posledního rozhodujícího závodu, nemohl nechat nikoho klidným. Tato dravost mu také vynesla krásné čtvrté místo v celkové kvalifikaci závodníků a i v české trofeji, obdržel také cenu za jezdce roku.

Tomáš Bek tak jako minulý rok opět předváděl velice vyrovnané závodní jízdy, kde jako jediný jede seriál současně se dvěmi vozy a to ve skupině ST>2000 a E>2000, což je velice náročné, jak na údržbu vozů, tak samotného jezdce. S problémy, které měl Tomáš na začátku sezony u každého vozu - ST zničení nově postaveného motoru, neodbornou prací druhé osoby, což znamenalo odjet sezonu s náhradním motorem, který v průběhu sezony již nestačil Tomášově tempu. U vozidla E nefungovala řádně po pět závodů nová sekvenční převodovka, přesto Tomáš vybojoval v jednotlivcích závodech v každé třídě druhé místo a celkové klasifikaci se umístnil s vozem skupiny E na pěkném desátém místě. Další úspěchy 1 místo v Matador Cupu, třetí celkově ve skupině ST, pátý celkově v E1, V Renault Cupu patři první a druhé místo opět právě Tomášovi.

Vladimír Vitver se účastnil seriálu poprvé, ve své třídě patřil sice k nejrychlejším, ale zde se projevila jak nevyzrálost jezdce, tak technické problémy nového vozidla. Přesto třetí místo ve skupině a třetí místo v Renault Cupu lze považovat za výrazný úspěch.

Rostislav Pilař skvěle připravil svého Escorta RS 2000 na sezónu, čemu také odpovídaly jeho výsledky, bohužel přišlo nešťastné Vrbno pod Pradědem, kde Rosťa svého forda v zápalu boje úplně zničil. Tady si dovolím poukázat na bojovného ducha Rosti, který se po takovéto havárii do dalších bojů vrátil, narychlo postavil nové vozidlo, s kterým neměl šanci na přední umístění, ale přesto bojoval se svým kamarádem a věčným rivalem Marianem Partovičem a týmu pomáhal získat titul. Přes všechny tyto nesnáze se umístil na krásném čtvrtém místě ve skupině, druhý ve ford Cupu a obdržel první cenu za bojovníka roku.

Co na vystoupení teamu Vladimír Vitver:

"Chtěl bych tímto poděkovat Tomáši Bekovi, který se nejvíce zasloužil na složení teamu pro tento tok. Celý team se řádně a to jak závodníci, tak doprovod zasloužily o příkladnou reprezentaci hlavního sponzora, výrobce tažných zařízení SVC Náchod, s.r.o.
Neodpustím si a musím podotknout, že byla vždy radost pohledět na depo i vozy teamu, byl zde vidět takový správný duch. Pochvalu si také zaslouží doprovod jezdců, zde bych chtěl pozvednout hlavně Karla Knopa, na kterého se mohl spolehnout celý team a i novice Martina Černého.
Na základě všech skutečností, hodnotím sezonu i velice pozitivně, jak v oblasti prezentace naší firmy, tak v závodech do vrchu v neposlední řadě v Rally, to byl také záměr, proč se firma zúčastnila těchto soutěží.

Opravdu bych tímto rád poděkoval všem za prezentaci firmy a popřál mnoho úspěchů, bez klopot v nové sezoně 2008."

Zobrazit článek Otevřít galerii

Publikováno 11.11.2007

 

www.berg-trophy.cz

Na rok 2007 bylo vypsáno i několik trofejí a cupů. V nejprestižnější SVC Náchod České trofeji kraloval stejně jako v absolutním pořadí seriálu Miloš Zmeškal (Ralt F3). O druhé místo byl tuhý boj, který vyhrál Michal Novický (Faster Ninja) a třetí byl Jaroslav Čermák (Škoda Octavia).

V druhé národní trofeji a to GX Tuning Slovenské vyhrál suverénně Jaroslav Melichárek (BMW M3), druhý byl Marian Patrovič (BMW 320) a třetí Peter Melichárek (BMW M3). V ATS Juniorské trofeji startovalo letos již 21 mladíků a v konečném hodnocení zvítězil vrchařský nováček Stanislav Firtl III (Suzuki Swift) před mnohem zkušenějšími jezdci Martinem Zimákem (Peugeot 106) a Dominikem Opatřilem (VW Golf VR6).

Za to v Sabe Dámské trofeji žádné překvapení se nekonalo a s přehledem vyhrála Jarka Molnárová (Škoda Felicia) před Valérií Horváthovou (Škoda Spartak) a Věrou Pipekovou (Mazda 323).

Renovak Týmová trofej patřila zcela jasně favoritu soutěže SVC Motorsport Náchod, druhý byl velmi silný celek Kovosteel Novitech Sudoměřice a třetí loňský vítěz této trofeje Endurance Racing Team.

V jednotlivých značkových cupech byl samozřejmě nejvíce obsazený AZ Servis Škoda Cup se 108 jezdci, kde kraloval J.Čermák se svou Octavií! Pěkně obsazený byl i Canocar Suzuki Cup s 34 jezdci, kde těsně zvítězil Radim Mach před Filipem Zelenským. Třicet jezdců měl BRS Technology BMW Cup, kde všechny jasně předčil Martin Šípek.

V Carent Ford Cupu startovalo 27 jezdců a se svým Cosworthem zvítězil Rostislav Dobeš. Nejméně obsazený byl Jih 2000 Renault Cup s 19 jezdci. Zde první dvě místa obsadil se svými vozy Renault Clio Tomáš Bek, třetí byl se stejným vozem Vladimír Vitver. Všichni tři jezdci jsou zároveň členové vítězného týmu Renovak Týmové trofeje SVC Motorsport Náchod.

Pro jezdce na pneumatikách Matador byl vypsán Matador Cup a při premiéře se ho zúčastnilo 22 jezdců. I zde kraloval Tomáš Bek, před Janem Kobrlem (BMW 328) a Petrem Krejzou (Honda Civic).

Na sezónu Berg-Trophy 2008 jsou připraveny pro jezdce některé cupové a trofejové novinky. Důležitou je ta, že jezdci se musí do těchto soutěží přihlásit, stejně tak jako do seriálu.

"Všechny přihlášky včetně informací o propozicích a kalendáři budou na webu nejpozději do 1. 12. 2007 !

[zpět]
autor: Stanislav Firtl, promotér KW Berg-Trophy International 2007
Zobrazit článek Otevřít galerii
 
Hned v roce 2007 se začal zúčastňovat závodů, jen ne těch rellyových. Vybral si závody do vrchu. Ten samý rok přibyl do stáje další závodní vůz také značky Renault.
Tento rok již měl tým své krásné první výsledky.
Umístění v závodech Team Trophy-KWBT 1 místo celkově a ST>2000 KWBT 3 místo celkově.
Zdroj informací SVC GROUP
Zobrazit článek Otevřít galerii Přehrát video

Publikováno 28.10.2007

 

Závod HILL TOUR v Ostravě pod názvem Setkání mistrů, kterého se zúčastnil Martin Šípek a Vladimír Vitver, jezdící v KW-BT teamovou trofej.

Martin Šípek, se premiérově představil s vozem Dallara F393.

V.Vitver, se rozhodl zúčastnit závodu až v pozdních hodinách protože nejsou na vozidle odstraněné všechny závady po havárii v Divákách, ale rozumnou jízdou ,by mohlo vozidlo vydržet.

Musím také přiznat, že cesta do Ostravy,přes Polsko, v lijáku trvala také o poznání déle, než se plánovalo. Když jsme již po čtvrté, během hodiny přecházely hranici, pochopily jsme, že s naší navigací není něco v pořádku a začali se řídit starou dobrou mapou.

Díky tomu, se nám cesta protáhla do nočních hodin a proto tímto děkujeme Milanu Schemberovi, za zajištění formalit s přihláškou a registrací.

V noci jsme rozložili náš skromný stánek v depu, tady mě to nedá a musím se zmínit o sousedech, z leva na jedné straně Kašpárkovi, ve správné pozici a to z PRAVA, pan premiér M. Topolánek a před námi celý Komárkův Komvet. Jak jme si tak prohlíželi vozy sousedu na levo, u Červeného autobusu a Komvetu, nemůžeme se zbavit dojmu, že mají všichni něco za lubem, cituji jmenovky jezdců, Rybníček, Vodička, Komárek, Kašpárek. Ve VIP stanu jsem nechtěně zaslechl, že se prý staví nové závodní oddělení, někde u přehrady na Pastvinách a že by prý další do party mohla být žena. Že by malá mořská (přehradní) víla?

V sobotu bylo po celý den nádherné počasí a i proto,bylo kolem trati, již od tréninkových jízd opravdu hodně diváků, kteří dodaly závodu i patřičnou atmosféru. Jednalo se sice o volný závod, ale nikdo si samozřejmě nechtěl udělat ostudu a tak se jelo na městském okruhu měřící cca 6,3 km pěkně svižně, již od tréninkových jízd. Je velká škoda, že Martin Šípek odjel jen jeden trénink a následně odstoupil pro závadu diferenciálu, moc ho mrzelo, že se nemohl porovnat s Republikovou elitou.

"Mě se setkání mistrů moc líbilo, zvláště jsem se těšil na novou zkušenost s formulovým vozem, po které už toužím delší dobu. Bohužel nás vyřadila závada diferenciálu, takže jsem odjel jenom první trenik. Nicméně mám obrovský zážitek a těším se na další zkušenosti s touto technikou", dodal Martin Šípek.

V.Vitver, jezdil se svým Renaultem Clio RS na jistotu, dojetí s ohledem na již zmiňované neduhy vozu, přesto byl spokojený se svým umístnění ve třídě, kde ze specifikací vozu SP-z KW BT, nemohl konkurovat republikovým vozům.

"Moc se mě líbila atmosféra, jak v depu, tak i na trati, včetně pohody, která tady po celou sobotu vládla. Vše fungovalo dle časového harmonogramu, jen výsledky z jízd byly trošku problém. Jinak jsme se s mechanikem Martinem Černým, shodli, že jak na Laudonu, tak v Ostravě,se nám to moc líbilo, odpočinuly jsme si a zazávodili. Zároveň mám radost z ohlasů a zájmu některých Republikových jezdců, o nás a naše vozidlo", hodnotí VL.Vitver.

[zpět]
[fotogalerie k článku]
autor: SVC Náchod Motorsport
Zobrazit článek Otevřít galerii Přehrát video

Publikováno 07.10.2007

 

Poslední závod sezony 2007 se konal ve Slovenských Bánovcích nad Bebravou, za krásného slunečného počasí se zde sjelo víc jak sto dvacet jezdců z Česka, Slovenska, Polska a Maďarska. Náš SVC team se účastnil ve složení Rosťa Pilař, Tomáš Bek a Martin Šípek.

Vladimír Vitver, z důvodu velké pracovní zaneprázdněnosti, se nemohl posledního podniku zúčastnit, což ho moc mrzelo. Poslal ale za sebe náhradu a to J. Čermáka, který startoval s jeho loňským Cliem a dosáhl dvakrát prvního místa ve třídě.

Tomáš Bek už tradičně startoval s oběma vozy a ve třídě E1-2000 byl dvakrát druhý a v ST-2000 druhý a třetí. Rosťa Pilař doslova doklepal svoji smolnou sezonu na osmém a sedmém místě a už se moc těší na zimu kdy bude strojit zbrusu nové auto. Martin Šípek jako vždy dvakrát první ve třídě a po strhujícím souboji o třetí místo v absolutním pořadí celého seriálu v sobotu první absolutně a v neděli druhý.

Jak sám dodal byl to úžasný závod protože se bojovalo až do poslední jízdy v sezoně , ale bohužel utržené uložení diferenciálu mu nedovolilo v druhé nedělní jízdě (po provizorní opravě) vydat maximum jak z auta tak i jezdecky a boj o třetí absolutní místo prohrál.

Je tedy dobojováno. Výsledky, fotografie, a videa si můžete prohlédnout na stránkách www.slovackykopec.cz.

O aktivitách týmu se dozvíte také na stránkách www.svcnachod.cz a www.bpautosport.cz.

"Těšíme se na setkání při slavnostním vyhlášení 17.listopadu v Násedlovicích, pak zalezem do dílen, a celou zimu budeme ladit a konstruovat ty naše plechovky a třeba I formule, ať můžeme na jaře rozjet naplno další ročník závodů do vrchu.

[zpět]
[fotogalerie k článku]
SVC Náchod team
Zobrazit článek Otevřít galerii

Publikováno 23.09.2007

 

O víkendu se kompletní team jezdící pod SVC Náchod Motosport, zúčastnil předposledního dílu seriálu KW Berg-Trophy, v jihomoravských, burčákem a silnými motory bouřících Násedlovicích. Sobota nás všechny přivítala krásným a slunečným počasím, které vydrželo až do neděle.

Po destrukčních Divákách je třeba vyzdvihnout houževnatost T. Beka a V. Vitvera , kteří své miláčky v tomto závodě více či méně poškodily, ale v Násedlovicích, již jejich vozy vypadaly, jako by se nic nestalo.

V sobotu se ještě u Láďi projevil následek Divák v podobě prasklé poloosy a pro tento den byl z bojů vyřazen. Na tomto místě, bychom rádi poděkovali chlapům Dohnálkovým za pomoc a zavaření poloosy. Díky této pomoci, mohl již zase v neděli závodit a vybojovat si pěkné druhé místo ve skupině.

Tomáš Bek v sobotu vybojoval ve třídě ST-2000 druhé místo, a v neděli pak čtvrté místo, kde ho o lepší umístnění vyřadily z dvě vadné pneumatiky. Ve třídě E1-2000 byl v sobotu první a v neděli pak druhý za Jardou Čermákem. Zde je ale potřeba ocenit posunutí Tomáše v celkové klasifikaci, z čeho má Tomáš asi největší radost, po havárii s E1-vozem v Divákách.

Rosťa Pilař sice nebyl úplně spokojený a je jasné že s náhradní technikou, není schopen zajet takové výsledky jako na začátku sezony s ostrým autem. Přesto se již druhý závod na tváři OZZYHO oběvuje šibalský usměv.

Martin Šípek přivezl na závod, vedle oranžového Kukabusu, také hned dvě BMW ze své stáje, jedno tradiční bíle BMW M3 VPT a jedno žluté BMW M3 ZVPT které připravil, pro Tondu Daniela do třídy E1+2000. Tonda Daniel s Endurance Racing Teamu zlobil a pojel v této třídě ze svojí Hondou R Type jak Tomáše, tak Laďu a ve třídě E1+2000 si s BMW M3 ZVPT, ukázal ostatním, že se mají na co těšit.

Martin Šípek jako v celé sezoně s perfektně připraveným vozem, svoje třídy vyhrál celkově skončil po oba dny na druhém místě za formulí Miloše Zmeškala a také opět připsal nejvíce bodů do týmové trofeje. Oko závodníka si nemohlo všimnout, jak poměrně dost jezdců na konci sezony, jelo hned dva vozy, jmenujeme jen z elity BT ,,Lupíno, T.Daniel ..." Zřejmě to znamená, že se již začíná zbrojit na příští závodní rok. Poslední závod nás čeká za čtrnáct dní 7-8.10, ve Slovenských Bánovcích nad Bebravou na Jánkově Vršku.

Autor: Martin Šipek, Karel Knop, Vladimír Vitver
Zobrazit článek Otevřít galerii
 

Dne 8.9. - 9.9. se uskutečnil závod v Divákách, na start se postavilo cca 65 závodníků, menší účast závodníků než obvykle se domnívám dá připsat počasí a také tomu, že tato trať je pověstná jako demoliční pro vozidla. Je to jediná trať, kde se závodník a mechanici orientují o které zatáčce se hovoří, dle jmen závodníku BT (Boháčová, Molárová, Ozzyho a podobně).

Tento rok nám opět Diváky připomněly, proč nají v názvu závodu napsáno Divácká 13, nejsem pověrčivý, ale trať je zřejmě zakletá, protože i tento rok připomínal s haváriemi minulý rok.

Z jezdců jedoucí teamovou trofej za SVC Náchod, Motorsport jako první odstoupil pro havárii v druhé tréninkové jízdě Vladimír Vitver, který opustil trať po olejové skvrně. Tady si neodpustím výtku k Alešovi Ryšovému, pokud mu již 5x vypadne poloosa z vozu a zaneřádí vozovku olejem, tak se již nejedná o technickou závadu, ale o lajdáctví v přípravě vozu. Zároveň ohrožování zdraví druhých a o ničení cizího majetku nemluvě. Pokud by byl člověk soudný, či trochu slušný ke svému okolí, tak pokud má auto jak dýmovnici, tak vozidlo odstaví a neznečistí převážnou část vozovky dalším.

Tomáš Bek, jel v sobotu i v neděli z Cliem v ST – 2000 na krásném druhém místě, sice v druhé sobotní jízdě měl dost velké problémy udržet vozidlo na silnici, ale krizovou situaci ustál. Tomáš je bojovník a pokud chce uspět proti nakoňované Hondě R type, tak musí hodně riskovat. V závodní třídě E1-2000 praskla Tomášovi poloosa před první závodní jízdou a tak do bojů nezasáhl. Vozidlo na neděli opravil, ale při závodní jízdě také vážně havaroval a dá se říci vozidlo sešrotoval a zlaminoval. Tady si Tomáš zaslouží pochvalu, že následně po necelé hodině jel další závodní jízdu s ST.

Jediný, kdo dovezl své vozidlo celé, byl OZZY a Martin Šípek.

Ozzy jel na jistotu a pral se s nízkým výkonem svého náhradního vozidla, které se bude muset přestavět na příští sezonu, což se v průběhu sezony nedá stihnout, přesto se v neděli umístnil na krásném třetím místě.

Martin Šípek, jako jediný po odstoupení Jardy Čermáka pro poruchu vodní pumpy, jako jediný z plechových vozu bojoval s formulovými vozy o absolutní umístnění, což v sobotu zakončil druhým místem a v neděli třetím místě celkově. Pustil před sebe jen formuli p.Krakoviče p. Mourala. Samozřejmě ve své třídě byl Martin první, ale to jak říká Martin a Karel Knop, již ani nesledují.

Dále naše kamarádka Jarka Molárová z Homet Teamu, která neuvěřitelně ze svojí Felinou zrychluje, měla také v nedělní jízdě váznou havárii je smutné, že závodníků, kteří havarovali je hodně moc.

Co dodat k závodům v Divákách, prostředí pěkné a příjemné, obyvatelé příjemní, pořadatel snaživý, vše fungovalo jak má, jen nevím kolik jezdců bude chtít dát vyniknout příští rok kvalitnímu záchrannému a vyprošťovacímu týmu. Tímto jim děkujeme za odvedenou práci v tomto týdnu pro náš team.

[zpět]
[fotogalerie k článku]
Autor: SVC Náchod Motorsport
Zobrazit článek Otevřít galerii

Publikováno 02.09.2007

 

Závod do vrchu nazvaný „LAUDON“. K tomuto závodu byl vypsán závod Trofej do vrchu, kterého se zúčastnili také závodníci seriálu Berg Trophy, jedoucí týmovou trofej za SVC Náchod Motorsport. A to konkrétně Martin Šípek s vozem BMW specifikace BT E1+2000, T.Bek s vozem R. Clio E1-2000, V. Vitver z vozem R. Clio ST -2000. OZZY si chtěl odskočil provdat dceru a tak dostal omluvenku. Závodu se také zúčastnil David Mertlík s pronajatým R. Cliem specifikace BT-ST. Načež se nám stal sousedem v depu dlouhodobý soupeř, kamarád a spáč J. Čermák se svým Golfem, který, jak se zdá, dle časů již získává na kondici.

V sobotu trénink začal na vodě, ale závodní jízdy již byly na suchu. Tak mohlo začít měření sil a porovnávání techniky. Martin Šípek po celý den zajížděl moc pěkné časy, za které si vysloužil i pozornost Oty Krámského, a v sobotu i v neděli skončil absolutně první.

Ostatní vozy jezdící specifikaci ST byly zařazeny jednotně do třídy E1-2000 a tak vznikla myšlenka, že Laďa pojede i ve třídě E1H -2000 a pokusí se popasovat se se středně velkýma klukama v Č.P.

V sobotu po pěkně rozjeté první jízdě potkala T Beka technická závada a musel odstoupit, v neděli pak dojel ve třídě první a celkově druhý.

V.Vitver si ze sériovkou dojel v sobotu pro první místo a v neděli pak skončil druhý ve vypsaném závodě. V E1H-2000 by po oba dny skončil na bedně, jenže doplatil na menší organizační zmatek, nováčkovskou daň (že se řádně nebránil), ale nejvíce na ubrečenosti 4 pánu z E1H, kteří nekousnou, že by je mohl někdo ze sériovkou dojet, či podjet. Na tomto základě bylo vráceno startovné a výsledek se ve třídě E1-H2000 nezapočítal. A tak si borci z E1-H 2000 mohou dál hrát na to, že jsou nejlepší.

J. Čermák skončil v sobotu na krásném druhém místě a v neděli svedl vítězný boj o třetí místo.

D.Mertlík na to, že jel prví závod v sezoně a na zapůjčeném voze, nám také dělal radost, každou jízdou ukrajoval po vteřinách výsledný čas.

Jak je již zvykem Laudon patří mezi závody s bohatým kulturním programem. A tak jsme i řádně reprezentovali v šapitó rádia Černá Hora - jak SVC Náchod Motorsport, tak jezdce a mechaniky z KWBT . Do šapitá nás pro jistotu (po zkušenostech s vrácením startovného) doprovodil závodící právník Lupíno, který zde s M. Šípkem rozjel velice pohledné krokové variace. Jedinou výtku měli k tomu, že nesvítilo pouliční osvětlení a tak šli do svých motorhomů radši až za světla.

Co dodat. Laudon z doprovodnými akcemi je ozdobou vrchařských závodů a děkujeme tímto Milanovi Schemberovi a dalším, za možnost účastnit se tohoto závodu.

Abych nezapomněl, po cestě domů se uskutečnil ještě jeden závod, a to ve společné třídě odtahovka a lafety STP-3000 na městském okruhu v Ústí nad Orlicí. Za dohledu policejních kamer, které daly závodu záruku regulérnosti. Závodníci si objednávali kafe na benzínce v tomto pořadí: 1-T.Bek, 2-V.Vitver, 3-J.Čermák, 4-D.Mertlík, 5-P.Krejza

Autor: SVC Náchod Motorsport
Zobrazit článek Otevřít galerii Přehrát video
 

Jako již tradičně jsme se setkali po dvou týdnech na trati, tentokrát ve Šternberku. Novinkou v týmu se stal nový dopravni prostředek Martina Šípka (obytná Karosa), která panu Plevovi rozhodně nepadla do oka. Nakonec se ale ukázalo, že náš malý přístřešek, zasahoval do cesty daleko méně, než ostatní stany.

Jako již klasicky se ve třídě ST-2000 bojovalo o první tři místa mezi dvěma Renaulty a Hondou. V sobotu to bylo 1. Daniel 2.Vitver 3. Bek, ale v neděli se Vladimír Vitver se svou pověstnou druhojízdovou smůlou odporoučel malým otvorem ve svodidlech a okolo dopravní značky daleko mimo trať, takže zase nebodoval.

Pochvalu zaslouží Tomáš Bek, za vynikající 6 místo v nedělním absolutním pořadí. Snad mi s Martinem odpustil, že jsme Melichárkům trochu vylepšili motor a že mu teď se svým BMW M3 ubírají body v absolutním pořadí. Rosťa Pilař (Ford Escort RS 2000)se zrychluje, možná taky tím, že se konečně nahání se svým oblíbeným soupeřem Marošem Patrovičem. V sobotu byl šestý, ale v neděli již čtvrtý. Jen tak dál!!!

Martin Šípek na voze BMW M3 VPT, postrádal své největší soupeře(Čermák, Novický) a tak se snažil závodit s vedoucím jezdcem celého šampionátu M. Zmeškalem, ale na tak krátké trati, navíc kterou velice dobře zná, už neměl kde zrychlit. O tom svědčí i všechny časy jež jsou vpůlvteřině. Po oba dny byl tedy druhý v absolutním pořadí a první ve třídě E1+2000.

Pořadatelům patří veliká pochvala, ale také všem jezdcům za včasné příjezdy na start.

Autor: Za celý tým SVC Náchod Motorsport Karel Knop (Vitana)
Zobrazit článek Otevřít galerii
 

Dne 28 - 29.července, se uskutečnil závod ve Víru u Bystřice nad P. Náš tým se dostavil, již jako tradičně první na místo a tak zaujal na úzké silnici výhodné postavení, takže se k nám mohla i přitulit Jarka Molárová s HomerRacing Team, J. Kohn s R. Augustynem, A.Ryš z EndurancTeamu.

Dobře jsme udělali, protože právě HomerTeam se postaral o naše bříška chutným grilováním, večeře kterou doprovázela pod palmou a loučí taneční vložka břišních tanců jejich závodnice, která přešla tak po půlnoci do Rokového koncertu, kde ji v tanci doprovodil ještě mechanik HomerTeamu.

Radost nám udělal také Martin Šípek a jeho dvorní mechanici Kája Knopp alias Vitana... Tyto ještě v pátek naplňovali Komančské heslo "rodina je základ státu" a tak se ještě v pátek koupali v moři a zamilovaně prováděly manželky po pobřeží. Večer skočily do aut a v sobotu ráno byli již mezi námi, prý to byl takový fofr, že neudělali ženám ani potřebné přestávky na potřebu.

Proto gratulujeme Martinovi k prvním místům, po oba dny a ke krásným výsledkům v celkovém pořadí. Jak se ukázalo, tak jejich návrat byl pro teamovou trofej dosti podstatný. Ve třídě E1-2000 dala R.Pilařovi stop elektronika jeho Fordu RS 2000 a Ozzy, ač se snažil sebe víc, nedostal své vozidlo ani jednou na trať. V této třídě, ale i v ST 2000 se opět dařilo T.Bekovi, který svým pravidelným umístněním na bedně sbírá cenné body, jak ve svých třídách, tak pro team.

V ST 2000 se u Ládi Vitvera po Červené Vodě zdálo, že převodové a spojkové ústrojí je již po lajdácké práci Renaultu dořešené, ale opak je pravdou. V sobotu vozidlo do cíle sice s neuspokojivým výsledkem dojelo, ale pro neděli bylo z bojů vyřazeno. Již je jasné že "Francouzský soudruzi" udělali někde pořádnou chybu a toto u těchto vozidel nefunguje. Je pravděpodobné, že s přístupem jakým dodávají díly, se nepodaří dát vozidlo do dalšího závodu doprovozu. To byl také důvod, proč Láďa rozzlobeně zahodil po projetí cílem Clio do příkopu. A tak z pěkného prostředí Vírských serpentin s naší dobrou časomírou a Mullerovým super stánkem občerstvení se někteří členové teamu rozloučily předčasně.

Na konec bych chtěl popřát dalším členům teamu, ale i ostatním závodníkům SVC KW BT, kteří si vybírají dovolenou, její pěkné prožití a příjemný odpočinek, abychom se v pohodě sešli na Babě.

Babě jako na Babě, né Bábě.

Autor: SVC-Motorsport
Zobrazit článek Otevřít galerii
 

Dne 28. a 29. července se uskutečnil závod ve Víru u Bystřice nad P. Náš tým se dostavil jako tradičně první na místo, a tak zaujal na úzké silnici výhodné postavení, takže se k nám mohla přitulit i Jarka Molárová s HomerRacing Teamu, J. Kohn s R. Augustýnem a A.Ryš z EndurancTeamu.

vydáno 31. července 2007, autor svc motorsport , přečteno k 2021  22 113x
 
Dobře jsme udělali, protože právě HomerTeam se postaral o naše bříška chutným grilováním, večeře kterou doprovázela pod palmou a loučí taneční vložka břišních tanců jejich závodnice, která přešla po půlnoci do rockového koncertu, kde ji v tanci doprovodil ještě mechanik HomerTeamu.
Radost nám udělal také Martin Šípek a jeho dvorní mechanici (Kája Knopp alias Vitana) .... Tito ještě v pátek naplňovali komančské heslo “rodina je základ státu", a tak se ještě v pátek koupali v moři a zamilovaně prováděli manželky po pobřeží. Večer skočili do aut a v sobotu ráno byli již mezi námi, prý to byl takový fofr, že neudělali ženám ani potřebné přestávky na potřebu.
Proto gratulujeme Martinovi k prvním místům po oba dny a ke krásným výsledkům v celkovém pořadí.
Jak se ukázalo, tak jejich návrat byl pro teamovou trofej dosti podstatný. Ve třídě E1-2000 dala R.Pilařovi stop elektronika jeho Fordu RS 2000 a Ozzy, ač se snažil sebevíc, nedostal své vozidlo ani jednou na trať. V této třídě, ale i v ST-2000 se opět dařilo T.Bekovi, který svým pravidelným umístněním na bedně sbírá cenné body, jak ve svých třídách, tak pro team.
V ST-2000 se u Ládi Vitvera po Červené Vodě zdálo, že převodové a spojkové ústrojí je již po lajdácké práci Renaultu dořešené, ale opak je pravdou. V sobotu vozidlo do cíle sice s neuspokojivým výsledkem dojelo, ale pro neděli bylo z bojů vyřazeno. Jíž je jasné, že francouzští soudruzi udělali někde pořádnou chybu, a toto u těchto vozidel nefunguje.
Je pravděpodobné, že s přístupem, jakým dodávají díly, se nepodaří dát vozidlo do dalšího závodu do provozu. To byl také důvod, proč Láďa rozzlobeně zahodil po projetí cílem Clio do příkopu.
A tak z pěkného prostředí Vírských serpentin s naší dobrou časomírou a Mullerovým super stánkem občerstvení, se někteří členové teamu rozloučili předčasně.
Nakonec bych chtěl popřát dalším členům teamu, ale i ostatním závodníkům SVC KW BT, kteří si vybírají dovolenou, její pěkné prožití a příjemný odpočinek, abychom se v pohodě sešli na Babě.
Babě jako na Babě, né Bábě.
autor SVC-Motorsport
Zobrazit článek Otevřít galerii
 

V  pátek třináctého jsme se sešli v hojném počtu v obci ČERVENÁ VODA,  a čekali na otevření depa. Po hodinovém zdržení  jsme se dočkali, a vyrazili budovat náš závodní stánek. Byli sice nějaké organizační problémy, ale více méně jsme na ně byli připraveni. Večer jsme si ugrilovali nějaké maso, dali si vychlazené pivo a rádi jsme pohostili i ostatní kolemjdoucí účastníky závodů do vrchu, marně hledajíce stánek. Své o tom ví hlavně Packa, pro kterého po dvou zkušenostech, příště vybudujeme, ranní klub bez obsluhy. V sobotu nám k tomu Tomáš zajistil část čuníka na rožni, jeden nejmenovaný slavný závodník jezdící Mitsubishi Lancer EVO IX, nám zajel ze svým BMW X5 pro tekutiny které se vypařily předcházející den, a tak mohly naše pozorovatelky (manželky a přítelkyně), sledovat co vše musí závodník o víkendu vytrpět, tímto jim také děkujeme za 100% účast.

Sobotní druhý a velice důležitý trénink, byl pro jezdce KWBT zrušen na základě nehod, nejhůře vypadla nehoda Zdenek Sekyrky, který totálně zničil svoje vozidlo viz foto na www.dovrchu.cz

V sobotu, i v neděli se odehrávali již klasické tahanice, mezi Tondou Danielem, Laďou Vitverem a Tomášem Bekem ve třídě ST-2000 do této tahanice vstoupil také, další člen Enduranceracing - Aleš Ryš. Tento víkend, byl však Tonda ze svojí Hondičkou R-type nepřekonatelný.

Pořadí ST-200:
Sobota: 1-T.Daniel, 2-V.Vitver, 3-A.Ryš.
Neděle: 1.-T.Daniel, 2-V.Vitver, 3-Tomáš Bek.
V další třídě E1-2000 se po oba dva dny Tomáš Bek umístnil na druhém místě.

V této třídě se také neztratil ani Rosťa Pilař, který stále dopilovává svého Escorta RS 2000 a seznamuje se s paní Rychlostí a panem Adrenalinem, po havárii ve Vrbně, proto se domnívám že sobotní 5 a nedělní 4 místo, je super výsledek. Rosťa také těžce nese odchod svého největšího soupeře  Maroše , který s námi v pátek poseděl alespoň po telefonu.

Velký souboj sehrál i Martin Šípek s Jardou Čermákem, o třetí místo v absolutním pořadí KW Berg Trophy.  V sobotu se umístil třetí Martin Šípek, Jarda Čermák byl čtvrtý a v neděli si to vyměnili. Nutno připomenout že Martin byl opět ve své třídě E+2000 nejrychlejší.

Jarka Molárová vodila opět s přehledem své Fáčko s HomerRacingTeamu, a ze svým šarmem se nám starala o rozptýlení po celý závodní víkend.

Když, to shrnu, byl to docela vydařený závod, nic není geniální a lecos má svoje mouchy, které je třeba do příště vychytat, a tímto bych chtěl říci -- Važme si staré dobré časomíry na závodech KW BERG Trophy, s obrovskou časovou cedulí a časem po 100 m. a chvalme více Vlada za mikrofonem, který nám podává časy včas do éteru a dokáže udělat atmosféru při čekání. Je hezké, že i na Kubě mají časy do 10ti sekund po projetí cílem, ale neúčelné když se fandící diváci a mechanici dozví čas až za hodinu od pilota.

Nepochybujte o tom,že jsme si nepřijeli pro nějaké body, ale hlavně jsme chtěli ukázat hromadě pozorovatelů v modrých dresech, že i nelicencovaní jezdci mají svou hrdost, a dokáží závodit.

Autor: Karel Knop,V.Vitver za SVC Náchod
Zobrazit článek Otevřít galerii
 

Příjezd na místo se uskutečnil již ve čtvrtek večer, čímž jsme si zajistili výhodnou pozici u startu.

V pátek ráno jsme začali budovat tábor, mile nás překvapila okolní příroda, hlavně jehličnatý les, ve kterém nežijí klíšťata, mobilní záchod s ruční brzdou a hlavně horský potůček, ve kterém jsme chladili pivo. Největší obdiv ale sklidil Rosťa Pilař – OZZY, který po totální destrukci svého escorta ve Vrbně, dokázal během dvanácti dnů dorazit s novým vozem a odhodláním vrátit se na trať po takové ráně. Sobotní tréningové jízdy napověděly, že se chystá velice dramatický závod mezi M. Šípkem BMW M3 VPT, J.Čermákem ŠKODA OCTÁVIA a M. Novickým na formuli FASTER NINJA.

Konečné absolutní pořadí v sobotním závodě - 1.Čermák, 2.Šípek, 3.Novický. Velikou radost měli také další členové týmu SVC Náchod, Tomáš BEK a Vladimír Vitver na Renaultech CLIO, kteří se umístili před svým věčným rivalem Antonínem Danielem na Hondě CIVIC. Veliké zklamání zažil opět Rosťa Pilař, jehož motor odmítal spolupracovat, a vyrazil k domovu.

V neděli se opět jelo nadoraz, Vladimír Vitver si najel v 1. závodní jízdě velice skvělý čas, ale opětovný problém s jeho převodovkou jej posunul až na třetí místo za Tomáše Beka a na stupeň nejvyšší vystoupil Antonín Daniel, což Vláďa těžce nesl. V absolutním pořadí se do boje přidal i M.Zmeškal na F3 Ralf.

Na stupních vítězů to tedy v neděli vypadalo takto:
3. Martin Šípek
2. Michal Novický
1. nějaký cizí muž.

Každopádě už je to u pana Zmeškala pokrok že tam za sebe poslal chlapa. Lépe se sponzorům vysvětluje, že nás porazil chlap, než ženská o berlích.

Už se konečně někdo zamyslete nad takovým chováním, a udělejte z vyhlášení vítězů důstojný ceremoniál a ne frašku, jako to dělá pravidelně pan Zmeškal. – foto z Partizánského >>>>>.

Cestou domů jsme se zastavili na koupališti v Bešeňové, kde jsme závodili v jízdě na tobogánu.

Celý jsme jej seškrábali po břiše, loktech a jiných odřených částech těla, než jsme přišli na to, že je potřeba mít k jízdě speciální podložku. Až na tyto úrazy jsme prožili nezapomenutelný víkend. Závěrem chci poděkovat jménem celého týmu SVC Náchod organizátorům a jezdcům za skvělý závod. a přejeme jim mnoho dalších úspěchů v organizaci takovýchto závodů.

Autor: Karel Knop – Karcom mechanik 88 - alias Vitana


PS: za celý tým SVC Náchod Motorsport: ještě jednou přidávám poděkování organizátorům za zvládnutí akce, i s těmi klacky, co jim házely určité podřadné zájmové skupiny pod nohy - přepsané tabule s časy průjezdů u uzavírek a podobně. Ještě že i pánbůh byl doma (promiň OZZY) a nespustil ze shora vodu po dávkách, to by byla s těmi průjezdy vražedná kombinace. Dále jsme se rozhodli, že fota ze závodu nebudou o závoďáku zepředu, z boku a zezadu, proto naše fotografie mají jiný umělecký pojem. Za zhoršenou kvalitu se omlouvám, je to focené na mobil. Běžný fotografický přístroj nebyl již k dispozici. Nám tedy termální voda prospěla, ale japonští soudruzi udělali někde chybu a zapomněli dát do menu program „plavání“.

[zpět]
[fotogalerie k článku]
Autor: Vladimír Vitver
Zobrazit článek Otevřít galerii Přehrát video
 

Z pohledu mechanika mohu zodpovědně říci, že Vrbenský vrch 2007 byl zatím ten nejzajímavější závod letošní sezóny. Organizace závodu byla perfektní, trať perfektně upravená, v sobotu ráno krátce zapršelo, tak nebylo nouze i o diskuzi, jaké pneumatiky obout. Počasí nakonec vyšlo všem, co si přáli sucho. Martin Šípek si přál déšť, neboť už nebylo příliš hmoty na jeho slikách a na vodě se mu přece jen daří lépe závodit s formulemi.

Všichni členové týmu SVC Náchod (124 –V. Vitver- Renault Clio Sport , 2 a 68 T. Bek Renault Clio Sport , 41 R. Pilař Ford Escort RS , 88 M. Šípek BMW M3 VPT) v sobotním závodě dokázali, že patří na přední místa tohoto šampionátu, a všichni stanuli na stupních vítězů.

Večer proběhlo posezení s grilováním, kde jsem zase zazářil já.

O tom, že každý den není posvícení, jsme se přesvědčili, hned v první nedělní tréningové jízdě, kde havaroval Rosťa Pilař a při pohledu na jeho totálně zdemolovaného Escorta se mnohým ani nechtělo závodit.

Další problémy měl Martin Šípek, jehož BMW se nedokázalo na ojetých pneumatikách udržet na cestě, a díky hodinám se posunul, až na 7 místo po první jízdě, ve finále se ale dostal až na 3 místo. Vladimír Vitver se přes problémy s řazením, stále pere mezi prvními třemi ve třídě ST-2000.

Tomáš Bek jezdící na dvou Renaultech Clio nám dělá opravdovou radost, a kolik pohárů si celkem z Vrbna odvezl, zjistíte na www.timing.sk

Držíme palce Rosťovi, at se mu podaří do dalšího závodu postavit nový vůz, a nad našimi stany zase zavlaje nepřehlédnutélná modrobílá vlajka OZZY MOTORSPORT

autor: Karel Knop

 


Kvalitní 
Zobrazit článek Otevřít galerii
 

Dále děkujeme za možnost použití fotografií www.badabing.skwww.akmotorsport.cz a www.autofan.sk.

V tomto víkendovém termín se uskutečnil závod na trati ve Velkých Uhercich, na závod bylo přihlášeno 113 jezdců z České republiky, Slovenska a Polska.

Pořadatelem povedené akce, v seriálu BT- byl Marian Petrovič. Závod se konal v pěkném přírodním prostředí, místní obyvatelé, byly velice příjemní a sešlo se i poměrně hodně diváků. Závodem nás po oba dny, prováděl Vladka, který z celé akce udělal šóu, jak se patří. Byl zajištěn sobotní večerní kulturní program, kde hromada jezdců předvedla, že to umí pěkně rozjet nejen za volanty svých vozů.

Tým SVC Náchod Motosport se reprezentoval všemi vozy a jezdci ve svých třídách:

2 Renault Clio Sport Bek Tomáš ST -2000
68 Renault Clio Sport Bek Tomáš E -2000
124 Renault Clio RS Vladimír Vitver ST -2000
88 BMW 3M PVB Martin Šípek E +2000
41 Ford Escort RS Rostislav Pilař E -2000

Výsledky naleznete na www.slovackykopec.cz

Trať byla náročná a velice zajímavá, nebojím se však říci že se spíše chvílemi podobala rallyové erzetě, než závodům do vrchu. Pořadatel (Petrovič) nás, ale ujistil že pro příští ročník je zajištěn nový povrch, svodidla a rozšířené depo od renovované německé firmy, která projektuje a staví i závodní okruhy.

Přes toto všechno se všichni jezdci, jedoucí týmovou trofej za SVC Náchod, s nástrahami tratě vyrovnali a první čtyři jmenovaní stáli po oba dny na stupních vítězů. Tomáš Bek se již dostal do své závodnické pohoda a to co předvedl na trati v neděli, společně s Martinem Šípkem, bralo divákům dech.

Velkou poklonu si také zaslouží Jarda Čermák, z konkurenčního teamu. To co předváděl na trati, na to se nedá zapomenout. Diváci se chodili dívat do depa, kdo to Jarda vlastně je, a zda má vůbec mozek. Jarda v neděli jel opravdu jízdu králů.

Jedinou klopotu měl Rosťa Pilař (OZZY), který v neděli opustil v jedné z mnoha nebezpečných zatáček ze svým Escordem trať. viz.foto a video.

Celý Team doufá že dá vozidlo do dalšího závodu, který se koná ve Vsetíně, dohromady a pomůže nám sbírat cenné bodíky. A také by nám bez něj bylo smutno.

Všechny příznivce zvu na další podnik seriálu do Vsetína který se koná 2.6.- 6.6.2007

[zpět]
[fotogalerie k článku]
autor: Vladimír Vitver
Zobrazit článek Otevřít galerii Přehrát video
 

Fotografie jsou použité ze zdrojů SVC Motosport, Mikiho Kambala www.autofan.sk a Lukáše Viciana www.badabing.sk .

V pondělí 7. 5. 2007 v ranních hodinách, dorazil náš team z úspěšného závodu ve Slovenském Zvoleně na Ostré Lúce. Při velmi proměnlivém počasí, kdy jsme - až na dvě jízdy - závodili na mokré trati, si jezdci týmové Trofeje SVC Náchod poradili s nástrahami trati. Nejlépe si s nimi poradil Martin Šípek. Ve třídě a po oba dva dny získal mety nejvyšší. V absolutním pořadí celého startovního pole, při účasti čtyř formulových vozů, skončil v sobotu na třetím, a v neděli na vynikajícím druhém místě.

Opět jsme pro Vás připravili video a fotografie.

V sobotu se nedařilo jednomu z největšímu našemu favoritovy, Tomáši Bekovému, kdy ho zlobila technika a také velká únava z předcházejícího dne a večera. Vše si ale vynahradil následující den, kdy si vyskočil na bedně na stupínek nejvyšší v ST-2000, a v E_2000 na třetí stupínek.

Tím se dostáváme k Rostislavu Pilařovi, který velice kvalitními a stabilními výkony po oba dva dny vybojoval krásné druhé místo ve třídě E-2000. V neděli pustili členové týmu mezi sebe již jen vždy veselého a hladového Maroše 69.

Vladimír Vitver si v sobotu ,i přes zdravotní potíže ("v pátek jsem přišel o dva zuby a bral jsem antibiotika"), vyjel druhé místo v ST-2000.

"Přesto jsem byl zklamán, v neděly jsem chtěl zaútočit na metu nejvyšší, jenže jsem v první jízdě uklouzl na masné skrně a po kontaktu ze svodidly jsem nabral ztrátu s kterou již nešlo nic udělat. Tak jsem si alespoň pro radost zajel v druhé jízdě nejlepší čas v ST-2000."

Další závod pojedeme za čtrnáct dní opět na Slovensku v Partizánském u Marošů 69.

 

[zpět]
[fotogalerie k článku]
autor: Vladimír Vitver
Zobrazit článek Otevřít galerii Přehrát video
 

 vydáno 27. dubna 2010, autor redakce SVC, přečteno na starém webu do 02/2021  28 777x
Úspěšný víkend pro SVC Náchod Motorsport 
 První víkend, kdy nastoupili jezdci týmu SVC Náchod v plném nasazení, byl úspěšný – tak by se dalo ve zkratce shrnout vše, co se o víkendu stalo. Pojďme se ale podívat podrobně, jak jezdci reprezentovali.

Vláďa Vitver absolvoval bezproblémový víkend, díky pečlivé přípravě techniky, a podařilo se mu při celkově třetí účasti na okruhových závodech Mezinárodního Mistrovství České Republiky vybojovat v kvalifikaci pole position a následně dovést WR-devítku, postavenou v dílnách SVC, do cíle stylem start-cíl na prvním místě.
Jelikož mezi páteční kvalifikací a nedělním závodem na okruhu měl team volno, padlo rozhodnutí odskočit si z okruhu na závod Mistrovství střední Evropy Liqui Moly Berg Cup, pořádaný v Násedlovicích.  Zde ve své třídě E1 do dvou litrů nenašel Vladimír konkurenci a svoji třídu s přehledem vyhrál. V neděli pak již v Násedlovicích nestartoval z důvodu návratu k nedělnímu závodu JCMO v Brně.
 Aleš Mlejnek se zúčastnil závodu Mistrovství střední Evropy Liqui Moly Berg Cup kde měl v sobotu vážné problémy s motorem své formule Lotus, kdy se musel mezi jízdami měnit i rozvodový řemen,  přesto Aleš prokázal své mistrovství a svoji třídu vyhrál. Velké souboje se odehrávaly o absolutní umístění bez rozdílu tříd a skupin, kde z cca 90 závodníků, bylo po první jízdě celkem 6 jezdců s ambicemi na pódiové umístění. Štěstí pak přálo teamu SVC Náchod Motorsport a obsadili absolutně první místo zastoupené Alešem Mlejnkem a třetím Vlaďou Vitverem. V neděli pak za neúčasti Vladimíra obsadil Aleš Mlejnek 2. místo ve třídě i v absolutním hodnocení bez rozdílu tříd.  

Velký kus práce odvedl koordinátor a hlavní mechanik SVC Náchod, Martin Černý, dále pak Lucie Vitverová, Bohdan Fišer, Václav Frýda, Silva Hrudíková při zabezpečení zázemí teamu a převážení techniky mezi jednotlivými závody.

Začátek sezóny tedy pro tým velmi úspěšný a my doufáme, že nebude platit již klasické „První vyhrání z kapsy vyhání“ a přejeme jezdcům týmu minimálně stejné úspěchy i v dalších závodech. Na Aleše i Vládu čeká závod v Náměšti nad Oslavou, který se bude konat o víkendu 8. a 9. května 2010.
  
Zdroj - SVC Náchod Motorsport
 
Zobrazit článek Otevřít galerii
 

Dále děkujeme za možnost použití fotografií opravdu velice dobrému fotografu panu Lukášovi Vicianovi.

Druhý závod sezóny při KW Berg-Tropy 2007 se jel v Maďarském PARÁDSASVÁRU. Tohoto závodu se zúčastnili všichni jezdci jedoucí týmovou trofej SVC.

Do Maďarska přivezl Martin Šípek své BMW M3, Rosťa Pilař-Ford Escort RS 2000, Tomáš Bek - 2x Renault Clio Sport pro skupinu E-2000 a ST-2000, Vladimír Vitver - Renault Clio Sport pro skupinu ST-2000 a Renault Clio RS na testování.

Trať byla pěkná a i svým profilem zajímavá. Diváci byli úžasní, nezapomenu jak dělali při svozu před Martinovou M3 na silnici alahy. Také vyšlo nádherné počasí. Večer sice trošičku chladno - své by o tom mohl vyprávět Martin, který si na noc pokládal vedle hlavy horkovzdušnou pistoli a před spaním se na ní díval. Když jsem u té horkovzdušné pistole dá se s ní také rozmrazovat maso na gril - o tom by zase mohl vyprávět šéfkuchař Tomáš Bek.

Rosťa nás zase zásoboval veselýma historkami a vyprávěním třeba o tom, kde všude se jeho Eskort vysel a podobně.

Je jen škoda že trať nebyla zametená, malé kamínky ničily gumy šíleným způsobem a o maďarským guláši jsme měli také jiné představy.

Samotné závody probíhaly dle očekávání a celý tým se držel od začátku na čelních místech ve všech skupinách. Jezdci podávali po oba dny skvělé výkony a upevnili si tím čelní pozici v trofeji.

Je jen škoda že zradila technika Tomáše, který doplatil na lajdáckou a odfláknutou práci pána, který mu připravil převodovku. Problém se nevyhnul ani testovanému Cliu RS, kde se roztrhla spojka a neslo odřazovat, a tak bylo vozidlo stáhnuté, aby se mu více uškodilo.

autor: Vladimír Vitver

Zobrazit článek Otevřít galerii Přehrát video
 

První závod Berg Trophy se jel v Násedlovicích a to ještě jako výroční.

Pořadatelé pěkně připravili trať a dá se říci že na to, že to byl první závod, kde se organizátoři i závodníci rozjížděli (a občas panovala organizační a jezdecká panika), bylo vše s přehledem zvládnuté.

Na start závodu v Násedlovicích se postavilo 133 jezdců z České a Slovenské republiky, kteří sváděli tuhé boje o cenné body. Někteří svůj úvodní start hodně přepálili, takže bylo mnoho drobných havárií a poruch automobilů. Pouze jedna těžší havárie v neděli dopadla nakonec dobře alespoň pro jezdce, vůz je na tom podstatně hůře. Na 1 500 diváků mohlo sledovat souboje jedinců, tak i trofejí či týmů.

Tým SVC Náchod se Náselovicích u pátečního večerního pivča, tak nějak zformoval a domluvil se na společném táhnutí za jedno pivečko. Jen u Rosti bylo přemlouvání složitější. Marož to něj pořád hučel, a tak jsme mu museli přidat ještě jednu čepku, aby se z něj stal zaprodanec.

V sobotu a v neděli každý člen týmu vybojoval velice kvalitní výsledky, a tím pomohl SVC Náchod motosport na čelní místo v týmové trofeji.

Výsledky naleznete na www.slovackykopec.cz

„Tímto děkuji všem členům za jejich výkony a precizně připravené vozy do sezony a přeji mnoho úspěchů v seriálu Berg-Trophy 2007.“

Třída E+2000
88 - Martin Šípek - BMW M3 VPT

Třída E-2000
68 - Tomáš Bek - Renault Clio Sport
41 - Rostislav Pilař - Ford Eskort RS 2000

Třída ST-2000
1 - Tomaš Bek - Renault Clio Sport-faze II
2 - Vladimír Vitver - Renault Clio Sport-faze II - Renault Clio RS

autor: Vladimír Vitver
Zobrazit článek Otevřít galerii Přehrát video
 

Dne 1.4. 2007 se uskutečnil u Brna volný závod do vrchu nazvaný Mohyla Míru.

Tohoto závodu se zúčastnil za SVC Náchod jedoucí Tomáš Bek.

Ostatní závodníci týmu se zúčastnili vytrvalostního závodu Le-Brno i přesto, jak se říká, že zima je dlouhá, že neměli ještě připravené vozy na sezonu.

I Tomáš Bek, který obsadil v minulé sezoně celkové druhé místo, se zúčastnil závodu s náhradním vozidlem.

Přesto Tomáš vybojoval celkově 1. místo ve skupině ST-2000.

Samozřejmě Tomášovi za SVC gratuluji a přeji mu mnoho úspěchů v novém ročníku 2007.

autor: Vladimír Vitver
Zobrazit článek Otevřít galerii