PROMO AKCE

Publikováno 28.10.2007       • zhlédnuto 625x       •

Den týmu SVC Náchod Motorsport Den týmu SVC Náchod Motorsport Den týmu SVC Náchod Motorsport Den týmu SVC Náchod Motorsport Den týmu SVC Náchod Motorsport Den týmu SVC Náchod Motorsport Den týmu SVC Náchod Motorsport Den týmu SVC Náchod Motorsport Den týmu SVC Náchod Motorsport Den týmu SVC Náchod Motorsport Den týmu SVC Náchod Motorsport Den týmu SVC Náchod Motorsport Den týmu SVC Náchod Motorsport Den týmu SVC Náchod Motorsport Den týmu SVC Náchod Motorsport Den týmu SVC Náchod Motorsport Den týmu SVC Náchod Motorsport Den týmu SVC Náchod Motorsport Den týmu SVC Náchod Motorsport Den týmu SVC Náchod Motorsport  

Škoda Octavia WRC koly vzhůru!

Ve čtvrtek 28. září, za příjemného počasí proběhla v Náchodě zajímá propagačně – prezentační akce. V první části, která patřila členům týmu a jeho partnerům, se vedle týmů Babacupu a nohejbalového družstva prezentoval hlavně Jiří Havrda – evropská extratřída v silovém sportu zvaném benchpress. Vedle této neveřejné části, se sponzorované aktivity firmy SVC Náchod uvedly ve své plné síle. A to doslova. Zdaleka největší reklamou je pro firmu SVC automobilový sport. Příznivcům řvoucích motorů a kvílejících pneumatik se týmová auta předvedla v městské části Babí. Bylo to místo názvem symbolické – akce proběhla za krásného zářijového počasí pozdního, babího léta.

Díky vstřícnosti a pochopení úředníků MěÚ, Policie ČR i správce komunikace a v neposlední řadě i díky pochopení místních občanů, proběhly ukázkové jízdy všech vozů, které pod hlavičkou náchodského týmu startují. Vedle úspěšných vrchařů a okruhářů (Tomáš Bek, Petr Kopecký) se divácké kochalo průjezdy Škody Octavie WRC za jejímž volantem seděl vítěz letošní prestižní třídy - Rally Super Série, Leoš Flídr. Týmová Škoda Octavia WRC disponuje výkonem 300 koní, umí zrychlit z 0-100km/h za 3,9 vteřiny a imponuje nejen rychlostí, ale i nádherným zvukem motoru a v zatáčkách pískáním pneumatik. Jízda vozu WRC nenechala snad nikoho chladným a dravým průjezdům pilota mnozí přihlížející s chutí zatleskali.

Akce, jejíž konec byl naplánován na 17. hodinu však byla ukončena poněkud dříve. Jezdec v jednom z prudkých vracáků nechal sklouznout rallyový speciál až na krajnici a přihlížejícím divákům předvedl jaké to je okulit vozidlo přes střechu!

Díky dobré pořadatelské práci ale nikdo v inkriminované zatáčce nestál, nikomu se nic nestalo a vůz byl pouze lehce poškozený. Z místa nehody pak za malou chvíli havarovaný vůz odjel po svých. Většina přihlížejících jen nevěřícně kroutila hlavou co vše moderní soutěžní vůz vydrží..

„Byla to zbytečná chyba pilota, ale to se stává. Kdyby se jednalo o ostrý závod, jezdec by s takto poškozeným vozem pokračoval v jízdě. Na propagační akci to však nemělo smysl. Nechtěně jsme divákům předvedli situaci, která se skoro při každé rally minimálně jednomu z účastníků nastává,“ komentoval nehodu Vladimír Vitver.

Možná i díky kolizi se ale všichni příchozí paradoxně mohli přesvědčit, že tým kolem Vladimíra Vitvera je velmi dobře organizovaný. Svoji profesionalitu dokazuje i na tratích mistrovství ČR. Zkušenosti z vrcholných podniků se samozřejmě projevily i na rychlém řešení kolize. Večer byl již vůz opraven, nalakován a v pátek 29. září ráno byl připraven k dalšímu závodu!

I z tohoto pohledu se dá konstatovat, že se akce týmu SVC Náchod Motorsport vydařila. Všem kdo se na jejím zajištění podíleli patří dík jménem celého týmu i jménem jeho majitele Vladimíra Vitvera.

autor: Vladimír vitver
Zobrazit článek Otevřít galerii Přehrát video

Publikováno 24.10.2007       • zhlédnuto 530x       •

Renault den Most okruh a SVC Náchod motorsport Renault den Most okruh a SVC Náchod motorsport Renault den Most okruh a SVC Náchod motorsport Renault den Most okruh a SVC Náchod motorsport Renault den Most okruh a SVC Náchod motorsport Renault den Most okruh a SVC Náchod motorsport Renault den Most okruh a SVC Náchod motorsport Renault den Most okruh a SVC Náchod motorsport Renault den Most okruh a SVC Náchod motorsport Renault den Most okruh a SVC Náchod motorsport Renault den Most okruh a SVC Náchod motorsport Renault den Most okruh a SVC Náchod motorsport Renault den Most okruh a SVC Náchod motorsport Renault den Most okruh a SVC Náchod motorsport Renault den Most okruh a SVC Náchod motorsport Renault den Most okruh a SVC Náchod motorsport Renault den Most okruh a SVC Náchod motorsport Renault den Most okruh a SVC Náchod motorsport  

Dne 24.10.2007 se uskutečnila na Mosteckém Autodromu akce společnosti Auto Kout Centrum k uvedení nového modelu Renault Laguna, včetně prezentace závodních aktivit ve spolupráci - Křenek Motorsport a jezdců jezdících v tomto týmu, P. Kout, p.Jupa, A Jirásek a další.

Dále bylo pozváno i několik závodních týmů, pro podpoření celé akce, jako např. i team SVC Náchod Motorsport s jedním Cliem Sport II a jedním Cliem RS III. Neodpustím si podotknout, že si velice vážíme pozvání, kterého se nám dostalo - nebojím se říci - od závodní okruhové elity.

Od rána za trošičku sychravého počasí začala prezentace společnosti Renault, byla velice zajímavá pro zúčastněné hosty, průběžně se střídali na polygonu pro školu smyků, kde měli možnost si vyzkoušet vozidla v kontrolovaném smyku a prověřit své znalosti na kluzkém povrchu.

Další částí bylo svezení po závodní dráze ve velice rychlých vozech Renault Megane sport, Clio sport, Renault V6, s jezdci Křenek Motorsport a také si pod jejich dohledem mohli zúčastnění sami odzkoušet závodní dráhu.

V další části byli pozvaným návštěvníkům předvedeny vystavované závodní vozy pro porovnání se sériovými na okruhu. Po těchto předváděcích jízdách, bylo umožněno některým hostům svezení v závodním voze na sedadle spolujezdce.

Celou akci, která končila v podvečerních hodinách okolo 18 hod. hodnotíme pozitivně. Velice zajímavý program včetně skvělého zázemí (co k takové akci patří), včetně osobností, jako je např. celé vedení Renaultu ČR a jejich hostů, tak i osobností jako je p. Janeba a další.

[zpět]
[fotogalerie k článku]
autor: Motorsport Náchod
Zobrazit článek Otevřít galerii