• Publikováno 29.06.2021       • zhlédnuto 1803x

Tak si myslíme, že 3 závod MČR, který se konal ve Vysokém Mýtě, byl pro celou třídu Easy 60 více než-li naučný. Rozhodně 2 závodní jízda v neděli.
Co se týče našeho týmu a našeho mladého pilota Matyase Vitvera, tak ten nás zas v tréninkách parádně namlsal.... :) Ale tentokrát to šlo i v kvalifikaci. V té zajel 9 nejrychlejší čas. Již si úplně nepamatuji, jak proběhla 1 závodní jízda, ale však ono je to pořád hodně podobné, učíme se jak my, tak pilot. Ale co určitě stojí za zmínku je druhá závodní jízda k jejímuž výsledku jsme se všichni dopídili až těsně před superfinále. Nebudu řešit, jestli bylo nebo nebylo vše udělané a zhodnocené dobře a tak jak má, ale škola pro ty malé ďábly na trati si myslím, že to byla obrovská. Pro nás a hlavně pro Matyase vše začalo hned na začátku jízdy při vyjíždění z předstartovního roštu, odmávala zelená vlajka, motokáry startují a vyjíždějí, krom naší, ta byla zablokována tatínkem-mechanikem, který nejdříve nemohl motokáru svého závodníka nastartovat a poté, místo toho aby jako všichni ostatní uskočili do ...... pryč, tak stál před tou naší a koukal jak jeho syn odjíždí, Matyas bohužel neměl jak pryč z leva i z prava ho předjížděli ostatní ze zadu, přičemž na levé straně překážel ještě vozík zmiňované káry před námi, který tam také nemá co dělat a před sebou měl......leda že by toho pána vzal s sebou na trať. :( Místo toho, aby vyjížděl v klidu 9, tak vyjížděl vynervovaný na samém konci startovního pole. Musel tedy letět již v prvním formátovacím kole aby se zkusil ještě zařadit na své místo a odstartovat tak, jak má. Adrenalin a chtíč byl silnější ( a ještě ke všemu viděl soupeře, jak dělá to samé ) a ač se na své místo zařadil, bohužel pozdě za červenou čárou. Již tady by se asi dalo polemizovat co se mělo pro našeho pilota ( a druhého před ním, který se zařadil také až po červené čáře ) dít. Nedělo se nic, odstartovalo se, Matymu se start povedl a pak....po startu hned za první pravotočivou zatáčkou - bouračka, jedna motokára bohužel šla přes boudu. ( Pilotka Eliška je frajerka, vše zvládla, ručička potřebovala pomoc doktorů, ale jinak je v pořádku a my jí přejeme brzký návrat za volant. ) Na trať musela vyjet sanitka a pro piloty byla vyvěšena Slow fáze, neskutečně dlouhá Slow fáze. No a to už začala i zkouška pro rodiče, co vše jejich nervičky vydrží. :) Větší polovina startovního pole byla v p..... v podstatě absolutně nevěděla co má dělat. :) My video shlédly tam i doma několikrát a vím, že jelikož jsem maminka, je můj názor vedlejší, ale musím toho našeho pilota pochválit. Probojoval se na startu a v tom blázinci po něm na 3 místo a po vyvěšení Slow fáze jel ve vláčku za prvním a druhým... Jediní tito první 3 piloti jeli tak, jak se Slow fáze jet má, zůstali v pořadí, jeli ve vláčku za sebou, zbytek startovního pole jelo ve dvoj vláčku, rodiče na tribuně běsnily, na trati předjížděl jeden druhého v zádu, ve středu, ale i ve předu startovního roštu. 2 jezdci se narvali i před Matyase a po skončení Slow fáze mu tím vzali 2 pozice, ale Matyas to nevzdal, jednoho si do konce jízdy dal a přijel na krásném 4 místě! Ale to jak kdo tuto jízdu dojel není absolutně rozhodující. Rozhodovalo se až ze židlí a rozdalo se za tuto jízdu neskutečných 12 penalizací za nerespektování vlajek, předjíždění na žlutých a my spolu s pro nás osudovým jezdcem a jeho tatínkem za zařazení se po červené čáře. Takže polovina startovního pole se posunula až na konec startovního roštu. Za nás asi když nic jiného, tak opravdová škola pro všechny, tohle ty dětičky jen tak nezapomenou, jen se to špatně vysvětlovalo Matyasovi, který zajel tuto závodní jízdu opravdu úžasně, byla to jedna z prvních povedených závodních jízd ve třídě Easy 60. Byl opravdu nešťastný, zklamaný, naštvaný, což se drobet také projevilo v Superfinále. Ale rozhodně nemůžeme říct, že tu by zajel nějak špatně.
Kvalifikace P9, 1 závodní P11, 2 závodní P4 - po rozdání 12ti penalizací v naší kategorii P10, Superfinále P11
Jak jinak, že se musí poděkovat mechouškům Sebastianovi Siwulovi, Vladimírovi Vitverovi a Petrovi Černému ze Spiritu.