• Publikováno 05.07.2009       • zhlédnuto 336x

Seriál Závodů automobilů do vrchu B+B Elektro Cup pokračoval dalším podnikem ve východočeském Hronově.
Pořadatelství se opět po loňské úspěšné premiéře ujal tým RTM bratří Machů.

Bohužel nepřijelo hodně předních jezdců jako například Kožmín, Kočiš, Nesvadba nebo Široký, a to jak z důvodu technických problémů vzhledem k rychlému sledu závodů nebo z taktických důvodů, kdy jezdci využili možnosti škrtání a to před vrcholem sezóny, který bude závod v Berouně.
Přesto se vytvořilo zajímavé startovní pole, kdy polovina jezdců startovala v tomto seriálu poprvé. Prezentovat se na domácí trati využil i Vladimír Vitver, Martin Krejsa a Tomáš Bek. Za zmínku jistě stojí návrat Josefa Srnského jr. za volantem krásné Škody 130LR, i když premiéra nedopadla nejlépe.
Na start se tak postavilo za proměnlivého počasí 88 jezdců. Smolařem sezóny je jistě Michal Slováček, kterému se ani na šestý pokus nepodařilo spatřit cíl a ještě to odnesl plot místního chalupáře.

Nový rekord trati ustanovil Vladimír Vitver na speciálu WR 9/1,postaveným v nedalekém Náchodě ve firmě pilota SVC Náchod časem 1:03,98.
Nikoho již po loňské premiéře nepřekvapilo neskutečné množství diváků podél trati, kteří odcházeli spokojeni, jako většina jezdců.

SE -1400
Zde se sešla velmi početná konkurence, po celý víkend kralovali domácí jezdci RTM Motorsport. V sobotu vyhrál Radek Jakubský a v neděli Petr Topolárek, konkurovat stačili pouze bratři Mezsárošové.
SE-1600
Nezvykle chudé bylo startovní pole v této třídě. Radek Chamola opět přesvědčivě zvítězil. Poprvé na bednu se dostal Lukáš Oplalecký a to v neděli 3. místem. Petr Tvaroh byl dvakrát druhý.
SE-2000
Také v této třídě byla účast nižší než obvykle. Hned první letošní start proměnil ve vítězství Jarda Winter. V neděli pak zvítězil Petr Černý. Na bednu se jednou dostal i Lukáš Šrajer a Václav Koreš.
SE+2000
Skvělou konkurenci doslova převálcovala Dana Komárková, zejména čas na vodě byl neuvěřitelný. Pěkně se prezentoval novic seriálu Jan Kvasnička / 4+2 místo/. Dobrý výkon podal také Martin Moravec. V sobotu překvapil druhým místem Ivoš Holan, který v málokteré jízdě neměl krizovku.
E1-1400
Radim Mach nemá konkurenci, tak za zmínku stojí dvě vítězství i pěkné místo v absolutním pořadí. Milan Andruchovič potvrdil své kvality dvěma druhými místy, o které musel tvrdě bojovat s Mírou Havrdou i navrátilcem Janem Trnkou.
E1-1600
V konkurenci devíti vozů nestačil Karel Patočka překvapivě po oba dny na Víťu Novotného a musel se spokojit se stříbrem. Jednou byl třetí Petr Krejsa a jednou Luboš Čadek.

E1-2000
Na startu se sešli velice kvalitní jezdci včetně domácích pilotů včetně Vládimira Vitvera na krásném speciálu WR 9/1. Ten ale startoval jen v sobotu a to z důvodu že on a jeho tým v pondělí odjížděli na slavný závod do Italského Trento Bondone, který je součástí mistrovství Evropy FIA. Přesto s tímto speciálem stanovil na této a vlhké trati nový rekord bez rozdílu tříd a vyhrál celkově. Nedělní umístnění tak přenechal dalším jezdcům a v neděli vyčlenili revizi vozu před Italii.  Tomáš Bek předvedl také výborný výkon a po sobotním 2 místě bral v neděli 3. místo. Také Martin Krejza na Fabii TDI zajel velmi slušné časy, bohužel jen v sobotu. V neděli byl spokojený i Miloš Lang (2. místo).

E1+2000
Jedenáct vozů v nejsilnější třídě mluví za vše. Souboje o pódium sváděli zejména Komárek, Kobrle, Kotrba, Patera, Hrobský a Košek. Za Komárkem skončil druhý Tomáš Košek na kvalitně připraveném VW VR6 a Paterou, v neděli pak Patera a Jan Kobrle.
H-1300
Tuto třídu opanoval zkušený matador Josef Srnský a jasně po oba dny zvítězil. Znepříjemnit mu to chtěl jeho syn, který předvedl krásnou Š 130LR, ale menší požár vozu ho vyřadil z boje v sobotní první jízdě. Druhý tak byl jednou loňský Mistr Jirka Hanilec a jednou Luboš Krameš.
H-1600
Jasně vyhrál Jaroslav Vosmek na krásné Š 130LR s motorem 1400ccm. Pavel Maier byl stejně jako Vráťa Linka druhý a třetí. Za zmínku stojí účast Petra Ungráta na Moskviči 2140 v perfektním, původním stavu.
H+1600
S napětím se čekalo, jestli se konečně podaří Vencovi Rollovi pokořit zkušeného Ivo Krále. Opět se nestalo, i když tentokrát s trochou smůly na počasí. Velmi zrychlil Martin Slezák na BMW 2002 a zejména na suché trati se začal přibližovat čelu třídy. Petr Mužík na Datsunu 240Z předvedl standardně pěkný výkon – 3. a 4. místo.

Závěrem všechny příznivce vrchů zveme na vrcholný podnik sezóny s účastí 150 jezdců, včetně mnoha legend a hvězd této discipliny.